Colofon iüü Opstellingen v telefoon Info Ajax (020) 311 97 00 (020) 311 97 50 ajaxlife@svajax.nl (020) 31114 44 (020) 31114 80 M uiiL .jJL U - - - --J ■*- MM Uitgever Tema Uitgevers Debbemeerstraat 25 2131 HE Hoofddorp tel. (023) 563 54 34 fax (023) 563 30 54 website: www.temabv.nl Redactieadres Ajax Life Postbus 22944 1100 DK Amsterdam tel. (020) 311 97 00 fax (020) 311 97 50 Productie Albert Aandeweg Hoofdredactie Nico Smith Eindredactie Marcelle van Hoof Redactie Piet Keizer, Jeroen Kleijne, Peter Wemelink, Liesbeth Zijlstra Fotografie Ron Richel, Ruud Voll, Yvonne Witte Illustraties Michiel Vijselaar Art direction Trudy Bruil Druk Brouwer Rotatie Distributie Aldipress Advertentie- Tema Sport: Rolf H. van Aller, exploitatie Peter Beukelman, Erik Jansen, Pascal Jonkman, Guus Lap Ledenadministratie Postbus 22944 1100 DK Amsterdam tel. (020) 31197 00 Niets uit dit magazine mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever Officieel orgaan van de Supportersvereniging Ajax 7e jaargang, nummer 3, november 1999 Info Supportersvereniging redactie e meeste Ajacieden kunnen hem nog zo opdreunen: de opstelling van het gouden Ajax in het absolute topseizoen 1971-1972: Stuy; Suurbier, Blankenburg, Hulshoff, Krol; Haan, Neeskens, Mühren; Swart, Cruijff, Keizer. De veranderingen waren in die tijd minimaal. De beste spelers van een club, van een land waren wekelijks - of nog vaker - te bewonde ren. De algehele gekte die het voetbal in de jaren negentig in de greep heeft gekregen, had ook zijn uit werking op de opstellingen. Het Bosman-arrest deelde de fatale klap uit. De rijkste clubs kunnen het zich permitteren om twee complete elftallen te kopen. Zogenaamd omdat een seizoen zo lang duurt. Maar waarom duurt het zo lang? Omdat er waanzinnig opgezette Europacup-toernooien worden gespeeld, met veel te veel poulewedstrijden die niet om aan te zien zijn. En als je in de Champions League (waarom heet die competitie nog eigenlijk zo?) derde in de poule wordt, kun je keurig aanschuiven in de UEFA-cup. Uitschakeling bestaat bijna niet meer. In de tijd van Cruijff, Keizer, Swart, en later ook Marco van Basten was iedere cupwedstrijd een belevenis, waar je weken van te voren naar uitkeek. Nu zijn het zakelijke gebeurtenissen, waar vooral gerekend wordt. Puntverlies is niet meer fataal. En de kleinere clubs hobbelen er achteraan en zien hun beste spelers elders op de bank zitten... Ajax' algemeen directeur Frank Kales pleit in dit num mer voor twee Ajax-eiftallen: Nationaal en Inter nationaal. Met andere woorden: de toppers spelen voornamelijk in Europa. Maar wie moet voor kwalifica tie zorgen? De 'kneusjes' van Nationaal? Terwijl het Ajax van nu met zijn beste spelers al moeite genoeg heeft om in Nederland bij de eersten te komen. En heeft de Ajax-supporter in Groningen of Maastricht ook niet recht op Brian Laudrup? Overal in Europa zitten prachtige voetballers reserve. Ze krijgen hier weliswaar veel geld voor, maar dat zal mij een zorg zijn. Ik wil iedere week kunnen genieten van Litmanen, De Boer, Arveladze. Maar dat zal beleidsbepalers een zorg zijn. Die willen Ajax-Beveren voor de competitie. Of zes keer per jaar Ajax- Feyenoord. Terwijl de attractie juist in de schaarste zit. Ajax-Glasgow Rangers is af en toe heel leuk. Maar niet ieder seizoen. Marcelle van Hoof li X I V* .--LI -K - .*-• v* k.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 5