mini's Balcirculatie door Piet Keizer 30-jarige jongen is op zoek naar eerlijke, spontane meiden die net als mij helemaal gek zijn van Ajax en willen schrijven met mij. Als het klikt misschien later een ontmoeting om samen iets moois op te bouwen en naar Ajax-wedstrijden te gaan. Ik kom uit de omgeving Venlo. René Timmermans, Hoefsmidstraat 13, 5991 KB Baarlo (L) Required, urgent: Ajax spelerstas, red only, season 96 or 97.1 will pay for it. D.Mcraul, 33 Field Avenue, Canterbury, Kent, England Er zijn tot nu toe 55 verschillen de Arenakaarten uitgekomen. Eens in de maand kun je ze ruilen op de beurs in Diemen- Noord, Gruttoplein 2. De beurzen zijn dit jaar op 20 november en 18 december. Informatie: tel/fax: 020-6997755, mobiel: 06-22071965. Gezocht: Nol, 35 jaar, woonach tig in Breda, in bezit van Ajax seizoenkaart, vak onbekend, 2e ring. Hij wordt gezocht door Joyce. Ze hebben elkaar ontmoet in Maastricht (26-6) tijdens het weekend na het NK wielrennen in Gulpen. Wil Nol of een van zijn vrienden contact opnemen? e-mail: steinb@wishmail.net Required: Ajax home shorts 95/96 season. XXL 40 inch. DC McFaul, 33 Field Avenue, Canterbury, Kent, England Ik verzamel entreebewijzen van Europacup, interlands, EK, WK intertoto, bekerfinales etc. Tevens ben ik op zoek naar Arena cards, Clubcards en seizoenkaarten. Wie kan mij helpen? Veel ruilmateriaal aanwezig. J. Witlox, Perengaarde 2, 5103 EG Dongen Gezocht: seizoen clubcard Ajax 1998-1999 en dagclubcards Ajax. Veel ruil aanwezig. W. Eijkenaar, Margrietplein 20, 7711 JV Nieuwleusen Ik, jongen van 23 jaar, zoek een leuke meid van ongeveer 17-24 jaar om over Ajax te schrijven en over wie weet meer. Emiel fllbers, Schweitzerstraat 7, 1433 AL Kudelstaart (omg. Amsterdam). Gezocht: DAS (De Ajax Ster) nummers 8 en 9. R. Krijnen, Brink 35 1947 KT Beverwijk alcirculatie, het is een begrip voor iedere Ajacied. Louis heeft ons allen er mee opge voed en we weten precies wat het betekent. Inspelen, inpassen, doordekken, kantelen, het zijn termen met een betekenis. Balbezit (balcirculatie) is de enige volledig zekere manier om een tegenstander van een doelpunt af te houden. Balbezit is de mogelijkheid voor Ajax om het eigen tempo te bepalen. Balbezit is de bal van de één naar de ander spelen, zonder dat een tegenstander hem aanraakt. Iedere goede pass wordt dan door het publiek begeleid met een luid olé. Het is dan net een stierengevecht: veel tegen standers wordt het een beetje rood voor de ogen; uiteinde lijk worden zij toch door spelers en publiek een beetje voor lui gezet. Balbezit lijkt op een rondootje, maar is misschien wel het moeilijkste deel van het voet balspel. Het is pingelen met de hele ploeg en tikken zon der de directe bedoeling een aanval op te zetten. Daarom moet de bal naar voren, naar achter en naar links en rechts gaan. Het liefst zo snel moge lijk; de tegenstanders moeten er steeds maar achteraan lopen. ledereen moet goed kijken wanneer en waar hij ergens naartoe loopt. En natuurlijk moet elke spe ler die de bal krijgt elke kant op kunnen spelen, wegdraaien of meenemen, en dat soms ook in hoge snelheid. Daar knelt het bij het huidige Ajax. Er zijn veel te weinig spelers die links én rechts de bal controle ren, meenemen, kaatsen of tikken en trappen. Bovendien zijn er veel te weinig spelers die dat in beweging kunnen. En op topsnelheid zijn er héél weinig. Terwijl het de basis is van persoonlijke techniek en balcontrole. Zonder deze basisvaar digheden kan een trainer bedenken wat hij wil, de gebreken van zijn spelers reduceren zijn werk tot nul. Balbezit kan voor een elftal en het publiek veel plezier opleveren. Er zijn jaren geweest die de perfectie hebben benaderd. Maar de balcirculatie van het Ajax van nu doet me denken aan een airco die niet meer verfrist, maar nog wel geluid maakt. Anders gezegd: de laatste jaren is de balcirculatie bij Ajax bijna een schilderij of een foto geworden: het zijn verstilde beelden. Over afstanden van 25 tot 40 meter gaat de bal naar de volgende speler, die hem stopt met links of rechts, met de bal aan hetzelfde been een paar stappen loopt en hem vervolgens weer breed legt. Terwijl balcirculatie het zoeken naar een kans is om aan te vallen, om een gaatje in de verdediging te vinden. Ik vind dat Ajax de afgelopen jaren niet in staat is om balcirculatie als middel te gebruiken. En ook dit seizoen is balcirculatievoetbal te hoog gegrepen wanneer er misschien maar vijf of zes spelers zijn die dit (redelijk) goed kunnen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 51