'Ik verwacht niet dat straks nog massa's supporters zullen meegaan naar uitreizen' Nieuwe supportersvereniging 'Ik ben blij met de actieve steun, het enthousiasme en de humor van de Zuid-tribune.' over de overdaad aan saaie spelletjes die worden uit gezonden. De meeste mensen zien nog altijd liever een aardige voetbalwedstrijd op televisie - je hoeft echt niet negentig minuten ingespannen naar het scherm te turen. De man in het stadion is weer een ander ver haal. Als je ziet hoeveel geld mensen bij uitreizen nu al kwijt zijn voor zo'n combikaart... daar zijn wel limieten aan. Ik verwacht niet dat straks nog massa's suppor ters zullen meegaan naar uitreizen." Even over de Supportersvereniging Ajax. Ajax wil de band met de supportersvereniging nauwer aanhalen. Op welke manier? „Onder andere door samenwerking op het gebied van de administratieve organisatie. Zo kunnen we bepaal de taken beter, professioneler en goedkoper uitvoeren. Daarnaast willen we een betere controle uitoefenen op de begroting en de financiën van de supportersvereni ging, in het belang van alle leden van de supporters vereniging. Ook het conflict met het oude bestuur moet zo goed mogelijk worden opgelost. Er zijn veel beschuldigingen over en weer geuit. Het huidige bestuur moet zorgen dat dat correct wordt afgehan deld en daarna verder gaan. Daar kan Ajax bij helpen." Wat vindt u eigenlijk van de oprichting van de Onafhankelijke Fanclub Ajax, de OFA? „In wezen moeten we blij zijn met iedere groep supporters die samen een vereniging opricht. Ik heb natuurlijk liever dat ze samenwerken met dé Supportersvereniging Ajax en ik heb ze ook dringend aangeraden dat te doen. Actieve ondersteuning en gebruik van het logo is exclusief voor de Supportersvereniging Ajax. Maar we zullen hoe dan ook serieus luisteren naar de wensen en vragen van de OFA, want dat zijn ook Ajax-fans." U bent zelf afkomstig uit de basketbalwereld, waar - zeker in de Verenigde Staten - veel spektakel wordt georganiseerd rond de wedstrijden. Kunnen we op dat gebied binnenkort nog nieuwe dingen verwachten in de Amsterdam Arena? „We hebben al veel onderzoek gedaan onder de supporters. Daaruit blijkt dat de meeste mensen vin den dat er teveel activiteiten rond wedstrijden worden georganiseerd die niets met voetbal te maken hebben. Niemand zit echt te wachten op dansjes rond de middenstip. Persoonlijk - dat zal wel aan mijn leeftijd liggen - vond ik vroeger die harmonie-orkesten altijd prachtig, maar ik heb nog niet gehoord dat die terug moeten komen. Het publiek moet het ons maar vertel len. Op dit moment interviewen we na iedere thuis wedstrijd honderd supporters over hun beleving van de wedstrijd. Ajax zal inspelen op de trends die daaruit naar voren komen." Hoe belangrijk is de steun van de supporters nog voor Ajax? „Heel belangrijk. Bij thuiswedstrijden kun je met een extra man spelen, als alle supporters tenminste hoor baar en zichtbaar achter hun club gaan staan. Met zingen en vlaggen. Ook de mensen in driedelig kos- 'Naar Ajax-Dukla Banska keken op tv nog altijd 2,3 miljoen mensen.' FOTO: RON RICHEL tuum moeten actiever worden. Ajax heeft chique sup porters, rijke supporters, arme supporters en zij moe ten eigenlijk allemaal achter Ajax gaan staan. Anders zijn het geen echte supporters. Wat dat betreft ben ik blij met de actieve steun, het enthousiasme en de humor van de Zuid-tribune. Daarnaast zijn supporters belangrijk voor onze begro ting. 55 procent van onze inkomsten komt van de sup porters, door de verkoop van seizoenkaarten en losse kaarten. Supporters zijn dus onze belangrijkste doel groep. Daar moeten we goed naar luisteren en alles voor doen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 37