vragen aan.... Hoe oud was je toen je begon met voetballen? Wie waren vroeger je idolen? Welke collega bewonder je nu het meest? Welke wedstrijd is je het meest bijgebleven en waarom? Wat is tot nu toe het hoogtepunt in je carrière? Van welke collega/trainer heb je het meest geleerd? Welk advies zou je aan kinderen meegeven die willen voetballen? Naar wat voor muziek luister je het liefst? Wat is je favoriete eten? Welke boodschap zou je aan de supporters mee willen geven? Wat zou je doen als je nu niet meer zou kunnen voetballen? „Ik was vijfjaar toen ik begon met voetballen in competitieverband bij SDW." „Op die leeftijd kwam het Braziliaanse voetbal weer helemaal op. Eén van de idolen was toen Zico. En natuurlijk achter in de tuin alle trucjes proberen na te doen die je op tv had gezien." „Voor elke collega heb ik respect, maar Aron Winter is altijd zichzelf gebleven en dat bewonder ik." „De finale van de Europa Cup-1 met Barcelona (tegen Sampdoria op 20-5-1992, red.). Een paar dagen voor de wedstrijd raakte ik geblesseerd en moest de wedstrijd vanaf de tribune volgen. Gelukkig hebben we wel gewonnen, maar het is frustrerend dat je dan niet mee kan spelen." „Met Bordeaux de halve finale van de UEEA Cup winnen tegen AC Milan. Uit hadden we met 2-0 verloren en thuis wonnen we met 3-0." „Cruijff. Ik was nog jong toen ik hem als trainer kreeg en dan leer je dingen gemak kelijk aan. Cruijff begrijpt het spelletje. Later leer je van elke trainer er weer wat bij." „Blijf altijd plezier houden in het voetballen. Doe watje leuk vindt. Ook met voetbal len heb je wel eens tegenslagen, maar gewoon door blijven gaan. Wees leergierig." „De radio staat altijd aan en maakt het niet zoveel uit of het hardrock is of opera." „Indisch. Peking eend in pannenkoekjes." „Ik hoop dat jullie altijd achter de club en de spelers blijven staan. Niemand vindt het leuk om te verliezen, ledereen wil winnen, ook de spelers op het veld." „Van het leven genieten." naam Richard Witschge geboren 20-9-1969 geboorteplaats Amsterdam debuut AZ-Ajax 1-6 (26-10-1986) positie middenvelder rugnummer 8

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 29