O Ledenraad Regio Oost-Gelderland Supporters onrust Algemene Vergadering Aandeelhouders AFC Ajax NV Inside News Zoals beloofd iets meer over de vaste commissies van de ledenraad. Als eerste de vertrouwenscommissie. In de statuten van de supportersvereniging wordt deze zo omschreven: Deze commissie behandelt zaken, overwegend aangaande personen binnen de SVA, welke naar het oordeel van betrokkene wegens de ver trouwelijke aard niet door het bestuur c.q. de leden raad kunnen worden behandeld. Deze commissie legt verantwoording af aan de ledeneraad en het bestuur, waarbij de mate van discretie door de commissie zelf dient te worden bewaakt, behoudens indien het oor deel van de commissie strijdig is met het oordeel van de ledenraad. De samenstelling van de commissie is sinds 30 augustus 1999 als volgt: A. Verhaar voor district A,G aftredend in 2000 H. Smalbil voor district B,C,D aftredend in 2001 W. Hubers voor district E,F aftredend in 2002 T. Schellekens voor district E,F aftredend in 2002 Voor onze vereniging is het prettig als deze commissie zo weinig mogelijk hoeft te doen, dat betekent namelijk dat er in andere geledingen binnen de SVA goed gecommuniceerd wordt. Laten we er dus met z'n allen naar streven deze commissie geen werk te leveren. Op vrijdag 26 november organiseren de regio's De Betuwe en Oost-Gelderland de jaarlijkse bowling avond. ledereen met of zonder bowling-ervaring kan aan deze avond meedoen en is dan ook van harte wel kom. Een team mag bestaan uit maximaal vier spelers, waarvan er minimaal 1 lid moet zijn van de Supporters vereniging Ajax. De deelnamekosten bedragen f80,- per team. De uiteindelijke winnaar plaatst zich voor de landelijke finale die traditiegetrouw plaatsvindt in Amsterdam. Voor opgave of meei informatie kan je schrijven naar: Supportersvereniging Ajax, o.v.v. bowling, Postbus 69, 6900 AB Zevenaar. Binnen de supporterswereld, zowel georganiseerd als ongeorganiseerd, ontstaat er in toenemende mate onrust over de wijze waarop de wedstrijdorganisatie gestalte krijgt. Deze onrust richt zich met name op de stortvloed van combi-regelingen, het niet betrekken van de supporterclubs van beide clubs bij de wedstrijd organisatie, het beperkte aantal kaarten voor de bezoekers, de volstrekte willekeur in prijsstelling van de bezoekersvakken, de zeer hoge tarieven bij een verplichte combi-regeling en de onduidelijkheid hoe die prijs tot stand is gekomen. De SVA en de BOVS houden ten aanzien van de wed strijdorganisatie de volgende uitgangspunten aan: - per wedstrijd beoordelen of er sprake is van (enig) risico en of er aanvullende maatregelen nodig zijn (maatwerk). Er dient slechts een combi-regeling te worden opgelegd indien er een aantoonbare noodzaak is. - de supportersverenigingen van beide tegen elkaar spelende clubs dienen betrokken te worden bij de wedstrijdorganisatie. Gelukkig is dit bij Ajax en diverse andere clubs al redelijk geregeld. - vaste afspraken over de hoeveelheid kaarten die de bezoekende supporters krijgen afhankelijk van de capaciteit van het stadion voor supporters van de bezoekende club. - een landelijke vaste prijs per divisie voor het bezoekersvak en eveneens een landelijke afspraak over korting op toegangsprijzen voor combi regelingen. - de prijzen van de combi-reis dienen duidelijk en inzichtelijk te zijn voor supporters. Via de BOVS heeft de SVA haar ongenoegen kenbaar gemaakt in het burgemeestersoverleg (9 oktober jl.) en bij de KNVB over o.a. de combi-regelingen en de procedures hiervan, het prijsbeleid en de willekeurige capaciteit van de bezoekersvakken. Dit heeft ertoe geleid dat er momenteel overleg plaatsvindt met de KNVB inzake bovengenoemde punten, om zo te komen tot goede afspraken en aanvaardbare procedures. Op maandag 29 november wordt om 14.00 in de Amsterdam ArenA een algemene vergadering van aandeelhouders gehouden. Houders van aandelen AFC Ajax NV en overige verga dergerechtigden die (in persoon of bij gemachtig de) de vergadering wensen bij te wonen, moeten de vennootschap daarvan in kennis hebben gesteld en wel op de volgende wijze: houders van aandelen aan toonder dienen hun aan delen uiterlijk op 25 november 1999 te 12.00 des middags via hun eigen bank voor blokkering aan te melden bij ABN AMRO Bank NV, Herengracht 595, Amsterdam, waarna een depotbewijs zal worden toegezonden, een en ander overeenkomstig het bepaalde in artikel 38 lid 5 van de statuten van de vennootschap. De oproepingsadvertentie staat gemeld in de AEX Prijscourant, het Financieel Dagblad en Ajax Magazine.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 21