Piet Keizer schuift aan bij... Soms vertegenwoordig ik een beetje het geweten van de club' In dit nummer schuift Piet Keizer aan bij de kersverse manager teamzaken van Ajax. Maar David Endt is meer: schrijver, romanticus, vertrouwensman, supporter en latinist. Hij weet meer over de ins en outs van de club dan de meeste Ajacieden. Vertrouwen _Q_ -O 0) ~(D ~n> 0) CD Q_ Q CD f. TEKST: PIET KEIZER FOTO'S: RUUD VOLL Qls je praat met Dave Endt over Ajax en voetbal, lijkt het of je naast het ontspannende geruis van een (spraak)waterval zit. Ik heb hem niet de geheimpjes van de spelers uit de afgelopen tien jaar kunnen ontfutselen. Allemaal van die kleine dingen die je als supporter zo graag aan je vrienden kunt vertel len. Weet je dat Kanu roggebrood zo lekker vond, omdat hij dan zo vlot naar de pot kon, of dat Jari Litmanen eigenlijk heel mooi kan zingen, en helemaal niet bescheiden is? Ik bedenk gewoon maar een paar voorbeelden, Dave Endt kent er misschien wel honder den. Maar ze zijn allemaal binnenskamers gebleven. Mogelijk licht hij ooit een tip van de sluier op, wanneer hij het grote Ajax-boek zal schrijven. In al die jaren dat hij Ajax dient, geniet David Endt het vertrouwen van spelers en technische staf. In het begin als perschef. Tijdens de periode van Louis van Gaal groeide hij uit tot een duizendpoot, die sinds 1 septem ber officieel teammanager van Ajax is, maar al sinds 1 juni in zijn nieuwe functie - nou ja, nieuw - actief is. Waarschijnlijk is Endt de best geïnformeerde man bij Ajax. Op zeker vormt hij, met Bob Haarms, het geweten en het levende archief bij de voormalige Amster- damsche Footballclub Ajax, tegenwoordig de NV Ajax. David, jij bent officieel teammanager bij Ajax, nadat jij jaren lang als perschef actief bent geweest. Jij bent ook vanaf 1992 de auteur van de jaarboeken van Ajax, schrijver van De Godenzonen, een boekje met en over Frank Rijkaard en redactioneel verbonden aan het Ajax Magazine. Wil jij uitleggen watje nu allemaal doet? Endt: „Ik fungeer feitelijk als aanspreek- en aanspeel punt tussen spelers en technische staf. Mijn taak is f> Davia E

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 17