'Mike Tyson kun je honderd keer tegen z'n kop slaan en dan is er nog niks aan de hand. Ik lig al in één keer' Shota Arveladze De één speelt onder zijn niveau in de eerste divisie bij NAC, de ander speelt helemaal niet. „Archil lijdt niet onder zijn situatie. Hij speelt iedere week en aan het eind van het seizoen is hij transfervrij. In de voetballerij moet je soms gedwongen een stapje terug doen." „Kinkladze is een ander verhaal. Het is heel moeilijk voor hem. Ik vind dat hij steun van Ajax verdient. Hij speelt al een jaar niet, maar wordt toch opgeroepen voor het Georgische elftal. Gewoon om mee te trainen. Hij verwacht dat men hem bij Ajax ook helpt, zeker in moreel opzicht. Maar Ajax doet in dat opzicht weinig. Misschien proberen ze hem op een andere manier te steunen, ik weet het niet. Het zou toch in ieder geval zonde zijn als zo'n grote voetballer verloren gaat. Het heeft geen zin om een schuldige aan te wijzen. Dat is nu niet van belang. Je kunt misschien zeggen dat Ajax hem geen echte kans, op zijn favoriete positie, heeft gegeven. Maar misschien heeft hij zich wel niet genoeg aangepast. We moeten in de toekomst kijken en zorgen dat hij weer zo snel mogelijk ergens voetbalt." „Showtime betekent My time." En de vergelijking met Mr Bean? „Dat vond ik wel grappig. Verder deed het me weinig. Sommigen vergelijken me ook met Charlie Chaplin. Maar ik denk dat beiden niet zulke mooie doelpunten kunnen maken als ik." Wat zijn je favoriete doelpunten tot nu toe? „Dat zijn er veel. Bij Udinese, tegen Feyenoord, tegen Bochum, toen we eerst met 2-0 achter kwamen. PSV in de bekerfinale. Soms scoor ik niet, maar heb ik toch een goed gevoel. Dan voel je aan je lichaam dat je echt heb gespeeld. Voor mij als spits zijn goals belangrijk, maar ik ben in de eerste plaats voetbalspeler. Het belangrijkste is dat je een goed gevoel over de wed strijd hebt." Als aanvaller krijg je nogal wat te verwerken. Vind je dat er in Nederland hard wordt gespeeld? „Hier is het niet superhard. Veel verdedigers proberen het toch voetballend op te lossen. Maar in Turkije zijn voetbalwedstrijden soms complete veldslagen. De beleving van het voetbal is daar veel heviger. Georgië zit een beetje tussen Nederland en Turkije in. Soms is het rustig, dan weer een gekkenhuis." Voetbal is je met de paplepel ingegoten, maar heb je ook nog een andere opleiding genoten? „Ik ben aan de universiteit afgestudeerd in de econo mie." Lachend: „Als Georgië me nodig zou hebben om de economie te verbeteren, zou ik zeker meewerken. Maar ze hebben me nog niet gevraagd." Met twee mensen die belangrijk voor je zijn, je tweelingbroer Archil en je vriend Giorgi Kinkladze, gaat het niet zo goed. Onder Olsen had je een basisplaats en ook Kinkladze speelde aanvankelijk. Wouters zet jou naast het elftal en verbant Kinkladze helemaal. Zou je kunnen zeggen dat Wouters misschien minder van creatieve, onberekenbare voetballers als Kinkladze en jou houdt dan Olsen? „Misschien is dat wel zo, maar dat is het goed recht van Wouters. Net als het recht van Olsen op zijn eigen speelwijze. Dit seizoen moest er een nieuw team op gebouwd worden en tegelijkertijd resultaten behaald worden. Wouters koos voor een speelstijl die daarbij volgens hem het beste past." Toch vind ik het vreemd dat je weinig speelt. „Dat vind ik ook. Nu zit ik op de bank, soms met koude voeten. Dan trek ik van die grote moonboots aan. Dan voel ik me net een toerist." Geboren: 22-2-1973, Tblisi, Georgië seizoen club duels goals 1990 Martve Tblisi 30 33 1991 Iberia Tblisi 7 3 1991-1992 Iberia Tblisi 30 22 1992-1993 Dinamo Tblisi 23 18 1993-1994 Dinamo Tblisi 7 8 Trabzonspor 18 15 1994-1995 Dinamo Tblisi 8 11 Trabzonspor 17 12 1995-1996 Trabzonspor 34 25 1996-1997 Trabzonspor 27 9 1997-1998 Ajax 31 25 1998-1999 Ajax 19 7 1999-2000 Ajax 7 2 BIJGEWERKT T/M 24-10-1999

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 12