Colofon Neerwaartse spiraal telefoon Info Ajax M O (020) 311 97 00 (020) 311 97 50 ajaxlife@svajax.nl (020) 31114 44 (020) 31114 80 AJ%> Uitgever Tema Uitgevers Debbemeerstraat 25 2131 HE Hoofddorp tel. (023) 563 54 34 fax (023) 563 30 54 website: www.temabv.nl Redactieadres Ajax Life Postbus 22944 1100 DK Amsterdam tel. (020) 31197 00 fax (020) 311 97 50 Productie Albert Aandeweg Hoofdredactie Nico Smith Eindredactie Marcelle van Hoof Redactie Piet Keizer, Jeroen Kleijne, Peter Wemelink, Liesbeth Zijlstra Fotografie Ron Richel, Yvonne Witte Illustraties Michiel Vijselaar Art direction Nicky Schouten Druk Brouwer Rotatie Distributie Aldipress Advertentie- Tema Sport: Rolf H. van Aller, exploitatie Erik Jansen, Pascal Jonkman, Sven Oud Ledenadministratie Postbus 22944 1100 DK Amsterdam tel. (020) 31197 00 Niets uit dit magazine mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever Officieel orgaan van de Supportersvereniging Ajax 7e jaargang, nummer 2, oktober 1999 Info Supportersvereniging redactie et Europees toernooi voor bekerwinnaars - de I Europacup II - bestaat niet meer. Bekerwinnaars LU spelen dit seizoen voor het eerst mee in het UEFA-cuptoernooi. Bekervoetbal verliest daarmee veel van zijn charme. Het is tekenend dat de Engelse bond Manchester United toestemming heeft gegeven om zich dit seizoen niet in te schrijven voor het de strijd om de FA Cup. In plaats daarvan nemen de Mancunians in januari deel aan het WK voor clubteams. Afzegging voor dit vrij blijvende wintervermaak zou naar verluidt Engelands kansen om het WK 2006 binnen te halen aanzienlijk ver minderen. En dus is het hier weer een centenkwestie. Tegelijkertijd gaat de devaluatie van het voetbal op natio naal niveau onverminderd verder. Eerder al heeft de nieu we opzet van de Champions League ertoe geleid dat de waarde van de eerste plaats in de nationale competitie fors is gedaald. De roep om een Europese competitie kan verstommen; de Champions League is dit seizoen eigen lijk al een Europese competitie. Zelfs de nummers vier uit de competities van de grote voetballanden krijgen de kans om zich voor het prestigieuze toernooi te plaatsen. Wat is dan nog de meerwaarde van de eerste plaats op de nationale ranglijst? Natuurlijk is er de eer, de kampioens- schaal, de huldiging. Maar sportief gezien is het enige extraatje dat de kampioen binnensleept het duel om de nationale supercup. De UEFA doet het nationale voetbal de das om, onder druk van de com mercie en de rijke Europese clubs. Ajax-direc- teur Frank Kales kwam daarom onlangs weer met het idee van een Belgisch-Nederlandse competitie of zelfs een competitie met de Scandinavische landen erbij. Hij kan toch niet serieus menen dat de doordeweekse com petitiewedstrijd Ajax-Beveren of Ajax-Vejle BK meer dan een handvol toeschouwers naar de Amsterdam Arena zal trekken? Het gevaar dat de gewone voetbalsupporter zich meer en meer zal afkeren van het voetbal is reëel aanwezig. Er is een neerwaartse spiraal ingezet die onomkeerbaar lijkt. Omdat het gaat om geld, veel geld, zullen de clubs hun commerciële belangen steeds vaker laten prevaleren boven die van de supporters. Dat is op zijn minst gezegd bijzonder jammer. Het is te hopen dat de verantwoordelijke bestuurders en managers zich reali seren dat ze bezig zijn het nationale voetbal in rap tempo de das om te doen. Uiteindelijk gaat dat ten koste van de gewone voetbalsupporter. Jeroen Kleijne :'£dfc' rj r

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 5