'Ik hoef niet onder te doen voor het niveau van de andere spelers van het eerste.' John O'Brien Gek doen later verhuisde ik op proef van AGSS, zo heette mijn club inmiddels, naar Ajax. Natuurlijk had ik wel aanpas singsproblemen; ik was tenslotte pas zestien jaar. Ik voetbalde bij vlagen goed en soms ineens een stuk minder. Maar ondanks de heimwee heb ik nooit de drang gehad om terug te gaan naar huis. Als ik met het Amerikaans jeugdelftal moest spelen, probeerde ik het wel zo te regelen dat ik een paar dagen thuis kon zijn. Nu ga ik alleen nog in de zomer- en kerstvakantie naar de Verenigde Staten. Bij Ajax heb ik gespeeld in de A2, A1 en twee jaar in het tweede elftal. Een mooie periode, vooral in de jeugd met buitenlandse toernooien. In San Sebastian bij voorbeeld met teams als Barcelona, Zaragoza, Bordeaux en een aantal Italiaanse clubs. Een combina tie van voetbal en plezier. De kinderen van mijn gast ouders waren allemaal al het huis uit, dus voor mij waren die reizen met al die jongens van mijn eigen leef tijd extra leuk. In zo'n vreemd land had iedereen na een tijdje last van heimwee behalve ik. Vaak hoor je in de winter van de club wat ze met je van plan zijn. Ik had de eerste helft van het seizoen goed gespeeld. Omdat mijn B-contract zou aflopen, wilde ik eigenlijk zelf aan Ajax vragen wat ze van plan waren. Maar na afloop van een wedstrijd zei Jan Wouters ineens tegen me dat hij tevreden was en me graag wilde behouden. Ik reageerde op dat moment heel rus tig, maar thuis heb ik meteen mijn ouders gebeld. Toen heb ik wel even gek gedaan. Het was een bewuste keus van mij om vorig jaar uitge leend te worden aan FC Utrecht. Na een gesprek met Morten Olsen en na gekeken te hebben wie er nog voor me stonden in het eerste leek me dat het beste. FC Utrecht is een leuke club. Het speelt een beetje vecht- voetbal en er heerst binnen en buiten het veld een goede sfeer. Ik was blij dat ik elke week weer in de basis stond en ging me steeds lekkerder voelen. Mijn doel was steeds om beter te spelen dan de week ervoor. Eén belangrijk ding heb ik geleerd over de Nederlandse competitie: Als een club als Utrecht vlak voor tijd gelijk staat, moet dat ene punt behouden worden, terwijl Ajax tot het laatst voor de overwinning moet gaan. Mijn teenblessure heeft inderdaad erg lang geduurd. Eigenlijk dacht ik dat het in april al bijna over was, omdat ik op de training haast geen last meer had. Maar in de wedstrijd werd mijn teen steeds weer stijf en pijn lijk. Op dit moment tape ik mijn teen nog steeds in. De blessure zit wel nog in mijn hoofd, maar ik heb er steeds minder last van. Het was leuk om tegen Turkije in het veld te stappen, maar Ajax speelde niet met een volwaardig elftal en het was een oefenwedstrijd. Mijn echte debuut was tegen Dukla Banska. Ik heb geen idee over hoe het nu verder gaat. Ik train voorlopig met het eerste en speel in het tweede om wedstrijdritme op te doen. Ik kan overal spelen waar de trainer me nodig heeft, maar mijn kwaliteiten liggen op het middenveld. Ik ga er wel vanuit dat ik regelmatig in het eerste aan spelen toe kom, anders was ik niet teruggekomen. Ik hoef niet onder te doen voor het niveau van de andere spelers van het eerste." Geboren: 29-8-1977, Los Angeles, Verenigde Staten seizoen club duels goals 1998-1999 FC Utrecht 19 2 1999-2000 Ajax 1 0 BIJGEWERKT TOT EN MET 19 SEPTEMBER 1999 J HET EERSTE KOM'

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 35