mini's Belangen E door Nico Smith Jongen van 19 zoekt jou: meid tussen de 16 en 21 jaar en een echte Ajax-fan. Dan kunnen we eens gaan stappen, of samen naai uitwedstrijden en wie weet een relatie opbouwen. Ik woon in Amsterdam. Tel: 06-28451176 Te koop gevraagd: spullen van de F-side (onder andere petje, T-shirt en stickers). Overal moet de davidster op staan. Misschien zijn er mensen met een breipa- troon van de davidster? Phillip Ploeg, Rembrandtstraat 34, 3817 RV Amersfoort Gezocht: Oude seizoenkaarten van Ajax en andere betaald voetbalverenigingen. Gerard Wiersma, 1. Kooistrastraat 9, 9203 NG Drachten. Tel: 0512-515630 Te koop: Ajax-tenue '97-'98. Maat: L. Achterop: naam en rugnummer Arveladze. Over de prijs worden we het wel eens. Ik wil er erg graag vanaf. Sunita Geelhoed, Waverbancken 43, 3645 VR Vinkeveen. Tel: 0297-261403 Ik ben op zoek naar de Ajax- jaarboeken 1994-1995 en 1996- 1997. Tegen vergoeding of ruilmateriaal (o.a. Babangida, Litmanen, posters, kaarten en foto's van diverse Ajax-spelers). René van dei Weide (0591-314567) Wie kan mij helpen aan een seizoen club card '98-'99. Zeg me wat u hiervoor terug wilt. W. Eijkenaai, IHaiiietplein 20, 7711 JV Nieuwleusen Dear friends! My name is Wiestaw Brejnak and I am Polish. For me the Nederlandse Eredivisie is the best in the world. My favourite team is Ajax. I'd like to correspond with Ajax-supporters and exchange souvenirs. I collect Ajax photo graphs, badges, programmes, pennants and other souvenirs. Wiestaw Brejnak, 06-212 Kiasnosielc, 111. Stoneczna 5, Poland leven. de mens, onderdeel Zij vormen de mens, eigen aan zijn een van het maken hem sterk of zwak, lig gen op de tong en soms staat de mens er bol van. Ze heten niet voor niets dan ook eigen belangen. Tussen de redenen of de drive van die belangen kan een wereld van verschil zitten. Hoe maak je ze eigen en wat zijn die belangen dan? En van wie zijn die belangen? Voor wiens of welke belan gen strijd ik of strijden wij? Als wij strijden, zijn het dan algemene belangen, of bijzondere belangen, of specifieke belangen, of andermans belangen of hebben we het allemaal over één en dezelfde soort belangen, te weten de eigen belangen? Dit laatste spreekt mij het meest aan en klinkt het bekendst. Ja, het eigen belang. Voor zo'n belang sta je, zo'n belang wil je verdedi gen, beschermen en natuurlijk aan de man bren gen. Het eigen belang staat dan ook dicht bij jezelf. Het is als het ware een onderdeel van het zijn en wezen en daarin geloof je met hart en ziel. Maar voor welke belangen staan wij, de Supportersvereniging Ajax? Zijn dat de belangen van de leden en/of supporters die zich alleen wil len identificeren met hun club (80%), zijn dat de leden en/of supporters van Jong Ajax (leden van O t/m 14), zijn dat de leden en/of supporters van de G-side (gehandicapten tribunes), zijn dat de leden en/of supporters met een laatste wens, zijn dat de leden en/of supporters die een seizoenkaart heb ben of zijn het alleen degenen die het hardst schreeuwen en hun stem laten horen? Nee, niet alleen voor de hardst schreeuwende en ja, voor al deze leden en/of supporters staan wij er en voor Column deze leden en/of supporters zijn wij ook zichtbaar. Zij weten ons te vinden. Dit schreeuwen wij niet van de daken en daar halen wij geen fotografen bij. En wie zegt mij dat wij niet opkomen voor de belangen van onze leden en/of suppor ters? Dat lid of die supporter die het hardst schreeuwt of zich laat horen? Die praat zoals de vlag staat? Die geen belang hecht aan de ander of aan een andere soort van support. Die harde of die zachte? Vertel mij en ik zeg u dat hun belang, hun eigen strijd is en niet hun belang. Het geven van support of supporter zijn is een eigen beleving en daarom een eigen belang en nimmer een ver meend eigen belang. Als je zo praat dan komen de vragen vanzelf naar boven: wat is dan belangenbehartiging en hoeveel belangen zijn er eigenlijk in Nederland? Natuurlijk heb ik er belang bij dit te zeggen, maar voor dit moment is het in mijn belang hier te stop pen. Ik word er zo moe van, van die belangen. Misschien moet ik wel een belangenvereniging 'Ons Belang' opstarten, maar misschien in het belang van onze vereniging ook wel niet. -tic ui.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 15