K v 'Het is niet altijd gemakkelijk om op mijn leeftijd in het buitenland te leven.' O Liefde Video Daniel da Cruz Carvalho Hoeveel ben je zelf met voetbal bezig? Weet je bijvoorbeeld alles over een komende tegenstander? Of zegje: ik speel voor Ajax, dat hoef ik niet te weten? Dani: „Natuurlijk weet ik wat van mijn tegenstander: is hij rechts- of linksbenig, snelheid, zijn schot. Daar ben je de hele week mee bezig. Ik hoef alleen niet te weten in welk restaurant hij gegeten heeft." „Nee, flink zenuwachtig voor een wedstrijd ben ik niet meer. Maar er staat wel altijd een beetje zweet in mijn handen, je staat op scherp. Als ik dat kwijt zou raken, zou ik mijn liefde voor voetbal ook niet meer hebben. Mijn liefde voor voetbal is nog hetzelfde als toen ik tien was. Meer volwassen, maar nog steeds enthousiast. Ik voetbal met passie, ben net zo blij met een doelpunt Samen met Ajax Images bekijk je die dan. Wat is het beste voor de club en voor jezelf? Ik beslis uiteindelijk. Ik zal in ieder geval nooit reclame maken voor alcoho lische producten of rookwaren. Ik krijg van supporters over de hele wereld post. Dat is heel veel. Mensen binnen Ajax beantwoorden die brie ven. Als ik het zelf moest doen, zou ik geen tijd meer hebben om te voetballen. De meeste post komt van kinderen. Meisjes én jongens. Soms lees ik zelf wel eens wat. Meestal willen ze een foto met handtekening. Huwelijksaanzoeken zitten er niet bij. Echt waar: eerlijk niet." Toen die video over jou werd uitgebracht, stond je niet in de basis. Ik vond dat een ironische situatie: een video over een reservespeler. Dani schiet in de lach: „Dat klopt, ja. Aan de ene kant ben je blij dat je met zo'n video de erken ning voor je talent krijgt, maar aan de andere kant is het niet compleet want je speelt niet. De video ging echter niet alleen over voetbal, ook over mijn per soonlijke leven. Maar het was wel een beetje raar, dat geef ik toe. Voetballers zijn tegenwoordig net popsterren of artiesten. Voel je dat zelf ook? Dani: „Nee, mijn art is voetbal. Buiten het veld ben ik iemand anders, die een normaal leven leidt. Je moet er niet bij stilstaan wat je voor anderen betekent. Dat ik op straat word herkend hoort bij mijn werk. Ik ga me niet opsluiten omdat ik niet anoniem over straat kan lopen. Ik heb ook recht op een nor maal sociaal leven." Vind je de aandacht voor voetbal in de media niet wat overdre ven? Dani: „Nee, voetbal speelt een belangrijke rol in de maatschappij. Dat is nu eenmaal zo. En ik denk niet dat als Ajax een belangrijk duel verloren heeft en er is ergens een aardbeving geweest, het nieuws met Ajax zal openen." van mezelf als met dat van een ander. Mijn mooiste doelpunt? Pff, ik denk meer aan mijn belangrijkste: dat was die bij Atletico Madrid voor de Champions League. En een keer een goal na een lange dribbel voor het Portugese team onder 20 op het wereldkampioen schap." Je hebt bij Portugal nog geen vaste plaats. Dani: „Maar dat is moeilijk als iemand als Eigo op je plaats speelt. Maar ik verwacht wel dat ik in de selectie voor het EK 2000 zit. Als dat niet het geval is, zou dat een grote teleurstelling zijn." Hoe zie je je toekomst? Blijven bij Ajax of ooit naar Italië, Spanje? Dani: „Mijn toekomst is morgen en de eerstko mende wedstrijd. Het leven van een voetballer is veel te onvoorspelbaar om veel verder te denken. Kijk maar naar Tobiasen. En ik was nooit geblesseerd en ineens speel ik een halfjaar niet vanwege een lies blessure. Dat maakt je verdrietig, want wat je het lief ste doet, voetballen, kan ineens niet meer. Dus met mijn toekomst ben ik niet bezig. Ik denk in ieder geval niet dat ik na het beëindigen van mijn loopbaan nog in de voetballerij werkzaam zal zijn. Zeker niet als trai ner. Misschien wel werken met jeugd. Ik heb nu nog een hele voetballoopbaan voor me. Het zou best kun nen dat ik daarna iets heel anders ga doen. Het leven heeft genoeg te bieden." Geboren: 2 november 1976, Lissabon (Portugal) seizoen club duels goals 1994-1995 Sporting Lissabon 3 0 1995-1996 Sporting Lissabon 7 0 West Ham United 9 2 1996-1997 Ajax 17 3 1997-1998 Ajax 18 10 1998-1999 Ajax 18 1 1999-2000 Ajax 5 2 BIJGEWERKT T/M 19 SEPTEMBER 1999

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 12