Arie, Arie 'Ik wilde bij Ajax mijn loopbaan beëindigen' Amsterdam heeft weer 'zijn wedstrijd tegen FC Utrecht rig Aron Winter, die de derd titietreffer voor zijn rekeni maribo geboren Winter, die begon bij het Groningse Dl SV Lelystad vorig jaar zoi naar De Meer kwam, werd 1: de publiekslieveling. Aan| dion-speaker Hartlngh, die voornaam gaf, scandeerdei 'Arie, Arie' als Winter aan van het door Ajax met 3- spraken Ajax' technisch-dh en vice-voorzitter Arie v Utrecht-aanvoerder Jan transfer. Ajax moet vooi 706.000 gulden aan FC Utr< ik veel aanspraak. Maar al snel was ik één van de velen. Er woonden misschien zo'n kleine 15.000 mensen en die kende ik praktisch allemaal." Het leven in Italië beviel je heel goed. Winter: „Zeker, zowel het voetbal als het privéleven. Het voetballeven veranderde. Toen ik er kwam moch ten er maar drie buitenlanders per team spelen. Je moest de strijd aangaan, want je speelde met de beste voetballers ter wereld. Het sociale leven was ook heel fijn. Het eten was bijvoorbeeld heerlijk. De Italiaanse keuken is één van de beste ter wereld." En nu is het weer boerenkool met worst? Winter schiet in de lach: „Nu eet ik van alles, maar nog steeds veel spaghetti." In welk opzicht heeft het leven in Italië je veranderd? Winter: „Ik ben er volwassener geworden, heb een andere cultuur leren kennen. Ik was vijfentwintig Verheug je je al op de uitwedstrijd tegen RKC? Winter, lachend: „Ik begrijp wat je bedoelt. En ik heb respect voor alle ploegen. Het belangrijkste is dat Ajax op niveau speelt. Hier is er ook druk. Alleen de compe titie is anders. Het zal even wennen zijn om bij ploegjes als RKC te spelen. In Italië speel je iedere week een finale, of je nu tegen de bovenste of de onderste moet. Je moet aan de bak. In Nederland zullen we daaren tegen wel wat wedstrijden gemakkelijk winnen. Op dat verschil heb ik me voorbereid. Ik moet niet terugkijken en me richten op de toekomst." De keuze voor Ajax leek een gemakkelijke. Winter: „Ik ben bij Ajax mijn profcarrière gestart. Dat was een leuke tijd, met een goeie groep. Daarom is het altijd mijn wens geweest om bij Ajax mijn loopbaan te beëindigen. Ajax is mijn club." „Op het moment dat ik wegging bij Ajax wist ik niet wat me te wachten zou staan. Je weet alleen wat je laat liggen. En hoewel het moment om terug te kijken op mijn loopbaan nog niet daar is - ik ben immers nog voetballer - kan ik wel zeggen dat mijn mooiste tijd in Italië is geweest. Hoewel je appels niet met peren kunt vergelijken kan ik wel zeggen dat het niveau in Italië veel hoger ligt dan in Nederland. De benadering van de wedstrijden, de pers enzovoort is groter dan in Nederland. Er heerst een echte voetbalcultuur. Mensen zijn idolaat van voetbal." De keerzijde is datje weinig privé-leven hebt. Winter: „Dat valt wel mee. Ondanks dat de druk steeds groter werd is het ook wel weer relaxed. Je komt thuis en dan ben je beschermd. Ik woonde de laatste drie jaar in een klein dorp aan het Como-meer. De mensen daar vinden het voetbal leuk, maar meer ook niet. Ze leefden wel met me mee hoor, maar bliezen de zaak niet op. Ze vielen me niet lastig; alleen in het begin had

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 9