Millenniumproof minis door Piet Keizer I like to write with Dutch Ajax supporters. I am a big fan of Ajax. Cecily Lu, 31 Xin Zhu Road, Nanning City, Goang Xi Province, China Gezocht: videoband van Jari Litmanen, poster en plaatjes zijn ook welkom. Vergoeding in overleg. Janita de fong, Palladiostraat 62-64, 3822 VE Amersfoort Gezocht: Ajax magazine presen- tatiegids 93/94 jaargang 7 en het programmaboekje SW-Ajax (1-0) van 9 juni 1991. Ralph 06-20063035 I would like to write with other supporters from Ajax. I'm also a fan of Everton. Maybe we can exchange some information. Stanislav Pixek, Videnska 2931, 390 05 Tabox, Czech Republic My name is Kobert Mor and I like to correspond with supporters from Ajax all over the world. My favourite teams are Widzewlodz and Ajax. Teatralna 17/9, 57400 Nowa Ruda, Poland Tijdens de Johan Gruijff wedstrijd hadden we oogcontact en zwaaiden we naar elkaar. Vak 128 plaats 150-155, rij 29. Jij hebt donker haar, bovenop geblondeerd, gouden oorbel in linkeroor, baardje en bruine ogen, leren jas en spijkerbroek met stukken. Ik ongeveer S stoelen verderop in een leren jas en spijkerbroek met blond haar. Bel je me? Nanique 06-28461602 Gezocht: welke moeder heeft foto's gemaakt tijden de prijs uitreiking van Indoor Challenge van het team 'Litmanen' met Babangida en Tom Sier. Wij zijn op zoek naar deze foto's (tegen een vergoeding). Erik Pos». E. Huismanstiaat 50, 8266 CX Kampen Gezocht: programmaboekjes uit 78/79 nr 3,18,16, Twente(beker), replay Twente, Volendam(beker), uit 80/81 nr 8, uit 85/86 nr 19, uit 86/87 nr 25, uit 87/88 nr 6,25, uit 84/85 nr 13, boekjes voor 78/79, Hard Gras nr 2,7 en boeken over Ajax van voor 1982. Geldelijke vergoeding of ruil- Qjax en PSV, de grote verliezers van het afge lopen seizoen, moeten zich bewijzen in de laatste maanden van deze eeuw. De tradi tionele favorieten hebben een enorme verande ring in hun selecties uitgevoerd. Er zijn veel nieu we spelers aangetrokken en lopen er nog te veel rond die weg mogen en moeten, maar niet gaan. Beide coaches, Jan Wouters en Eric Gerets hebben de visie van hun voorgangers Olsen en Robson aan de kant geschoven. Ook het technisch beleid is in handen van oud-spelers. Arnesen doet dit al jaren bij PSV en Blind sinds dit seizoen bij Ajax. Gerets en Wouters zullen het grote vertrouwen dat zij hebben gekregen voor 2000 moeten waarmaken. Er zijn bij het begin van deze competitie geen uitgespro ken favorieten, maar wel vijf kandidaten voor de hoofd prijs: deelname aan de Champions League. In 2000 zal het wel wat duidelijker geworden zijn wie de grote favoriet is. Ajax, Feyenoord en PSV, maken voorlopig nog de dienst uit. Het Ajax-legioen klinkt optimistisch. De vele aankopen zijn met veel goedkeuring ontvangen. Een hereniging van de ouwe bekenden is tot stand gekomen. Stanley Menzo, Aron Winter, Frank Verlaat en Martijn Reuser (zal die laatste tijdelijk zijn?) moeten met Jan Wouters en Danny Blind Ajax weer een herkenbaar gezicht gaan geven. Europese topaanvallers als Nikos Machlas en Brian Laudrup - die zich al heel snel thuis voelt in Amsterdam - jagen de bloeddruk verder op. Verder heeft Jan Wouters plaats ingeruimd voor de nodige jonge spelers, van Ajax zelf en uit het buitenland. Bobson, De Cler, Knopper en Pigué komen uit de jeugd en ook Nieuwenburg, Culina (Australië) en Mokoena (Zuid-Afrika en Duitsland) vormen een deel van dit en nog latere seizoenen. In de voorbereiding heeft Ajax vooral gezocht naar een tactiek die past bij de spelersgroep. Het Amsterdam Tournament heeft wat dat betreft geen hoop gegeven, maar wel duidelijkheid geschapen. Ajax is kwetsbaar in de verdediging en de opbouw mist tempo en creativiteit. Ajax heeft met Gronkjaer, Machlas, Laudrup en Arveladze - allen aanvallers van interna tionale allure - de beschik king over grote aanvallende kracht. De vraag komt op of het, wanneer zij alle vier tegelijk spelen, niet teveel van het goede is. Het gevolg voor de andere spelers is dat zij zwaar belast worden en vol ledig in dienst van deze aan vallers moeten spelen. Jan Wouters gaat naar ande re oplossingen zoeken om zijn topspelers tot hun recht te laten komen. Misschien komen er nog andere spelers bij, maar niet voor de aanval. Gelukkig voor Ajax is er dit seizoen geen uitgesproken favoriet. Deze competitie heeft voorlopig veel overeenkomsten met een casino. Het balletje kan raar rollen, de kaarten zijn nog niet geschud, en niemand heeft nog bingo.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 55