reserveringsbon Hij verkocht al meer dan 30.000 exemplaren van zijn vorige boeken over de geschiedenis van Ajax. Evert Vermeer, auteur van 90 jaren Ajax en 95 jaar Ajax, is er volgend jaar bij het eeuwfeest van Ajax weer bij. Samen met Marcelle van Hoof schrijft hij op dit moment aan het volledige naslagwerk over 100 jaar Ajax. Jubileumboek '100 jaar Ajax'1900-2000 Speciale aanbieding Eenmalige postbank- of bankmachtiging Honderd jaar Ajax in boekvorm GELDIG T/M 31-12-1999 Voorletters/naam Adres Postcode/plaats Telefoon TEKST: MARCELLE VAN HOOF o'n twintig jaar geleden begon Evert Vermeer structureel alle gegevens van Ajax te verzame len. Dat resulteerde in 1990 in 90 jaren Ajax, dat een doorbraak in de geschiedschrijving van het Nederlandse voetbal betekende. Nadien verschenen er van veel meer clubs naslagwerken. Met een verkoop van ruim 20.000 exemplaren is 90 jaren Ajax nog altijd het best verkochte clubboek in Nederland. „Ik maakte eigenlijk een boek dat ik zelf graag wilde hebben", zegt de 46-jarige Vermeer. „Ajax had zelf niks bijgehouden en de kranten kwamen ook pas sinds de jaren zestig structureel met opstellingen en derge lijke. Niet iedereen vond het blijkbaar nodig om alles op een rijtje te zetten. Maar gelet op de verkoop van mijn boeken en het aantal keren dat andere journalisten er gebruik van maken is er blijkbaar toch behoefte aan serieuze geschiedschrijving van het voetbal." „Ik vind het leuk om te zien hoe de dingen geworden zijn zoals ze nu zijn. Geschiedenis fascineert me. In het dagelijks leven ben ik radiomaker op Radio 2 voor de AVRO, waar ik me met de historie van de commerciële popmuziek bezighoud." Zijn nieuwe boek maakt Vermeer samen met Marcelle van Hoof, schrijfster van onder andere boeken over de historie van Ajax-stadion De Meer en de Ajax-cultuur. Vermeer: „Ik had hulp nodig, want 100 jaar Ajax wordt een vrijwel volledig boek over de geschiedenis van Ajax. In vergelijking met mijn vorige boeken staan er nóg meer statistische gegevens in: onder andere de opstellingen van alle officiële duels vanaf het moment dat Ajax in de eerste klasse speelt. Verder bevat het biografieën van alle Ajax-internationals en uitgebreide verhalen over ieder seizoen. Ook zijn we op nieuw, uniek oud fotomateriaal gestuit dat we zeker in het boek zullen meenemen. En we hopen ook nog alle oefenwedstrijden te kunnen vermelden." Vanaf eind jaren zestig gaat Vermeer naar de wedstrij den van Ajax. „Ik ben nog steeds supporter, maar in mijn beleving ben ik wel wat rustiger geworden. Ik ben zelden meer zo zenuwachtig geweest als toen bij Spartak Trnava-Ajax in 1969. Tegen Grasshoppers en tegen Torino, met die bal tegen de lat in de slotfase, had ik het weer even." „Misschien komt die nuchterheid ook wel vanwege de veranderde sfeer rond het voetbal. De verhalen van vroeger zijn toch leuker. Voetbal stond dichter bij de mensen. Nu moet alles efficiënt zijn. Er is amper meer ruimte voor dingen die gewoon nog leuk op zichzelf zijn." Jawel, hoor: boeken over Ajax. Stuur de bon zonder postzegel naar: Alpak B.V. Antwoordnummer 2305, 3400 XA Lopik V kunt de bestelbon ook faxen naar: 030-2284943 De geschiedenis van de beste club van Nederland wordt door Evert Vermeer en Marcelle van Hoof in een boek van 416 pagina's beschreven, en zal in februari 2000 voor f 47,50 inclusief verzendkosten verschijnen. Iedereen die nu op het jubileum boek intekent krijgt een voorintekenkorting van f 12,50: u betaald de voordeelprijs van f 35,00 inclusief verzendkosten. Aantal:x Jubileumboek '100 jaar Ajax' 1900-2000 (WORDT IN FEBRUARI 2000 VAN UW REKENING AFGESCHREVEN) Vul hier uw postbank- of bank nummer in, vergeet aub uw handtekening en datum niet! Postbankrekening Bankrekening Datum Handtekening

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 51