jn -beleid. Maar, ja, jongere voetballers kunnen ook zo weer vertrokken zijn' Richard Knopper: „Ik hoef me niet weg te cijferen. Jon Dalmulder, Paula Heerspring en Els Schuring, de dames van het spelershome, reageren luchtig op de vele nieuwelingen. „We zijn gewend aan nieuwe gezichten aan het begin van elk seizoen. De nieuwe jongens krijgen wat specialere aandacht. En het is heel erg leuk dat we weer bekende gezichten zien", zegt Paula. Els vertelt dat de nieuwelingen tegenwoordig sneller hun draai bij Ajax vinden dan een paar jaar geleden. „Maar jongens uit de provincie hebben het wat moeilij ker. Bij Mare Overmars duurde het gewenningsproces wel een tijdje. Peter Hoekstra kwam hier ook zéér bedeesd binnen." Dat is niet het geval bij een speler als Frank Verlaat, weet Jon. „Nog steeds een fijne jongen. Hij is geen spat veranderd. Nog steeds in voor een dolletje. Het is leuk voor ons dat die 'oudjes' weer terug zijn. Het is allemaal zo bekend. Ze hebben nog dezelfde eet gewoonten." „Frank moest er in het begin erg aan wennen dat Ajax meer een bedrijf is geworden. Vroeger kregen ze een broodje kaas of worst, nu bereiden we elke dag een maaltijd voor ze." Paula geeft toe dat het contact met oude bekenden hechter is dan met de buitenlandse garde. „De verschillende talen en culturen maken het moeilijk. Niet alleen voor ons, maar ook voor spelers onderling." Zijn er ook nog speciale culinaire wensen van de heren die nieuw zijn? Onbedoeld verslikt Jon zich in de naam van de Griekse aanvaller. „Matglas vraagt altijd om feta op zijn brood. Hè, stom van me", excuseert ze zich giechelend. „Al die nieuwe namen ook."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 35