Supporter achter de seizoenkaart van fijax-supporter zijn. Je krijgt overal ko|ting. Da's goochem. Da's mazzel Amsterdam, 23 juli 1999, het Waterlooplein. Locatie: het tattoo-café van Rocco en Ronnie Hoekman. Midden in het leven, tussen tweedehands spullen, zwervers, junks, new yuppies, gemeente-ambtenaren en andere levende mensen bevindt zich op de hoek, op nummer 123 en op de begane grond een Ajax-waardige tattoo-shop. Op de eerste verdieping is er een café met alles erop en eraan. Een ontmoeting met twee Ajax-fans pur sang, geboren en getogen tegenover stadion De Meer. .Ids' W TEKST: NICO SMITH FOTO'S: YVONNE WITTE ader Ronnie: „Voor mijn jongen doe ik dat. Ik help hem twee jaar en dan moet hij het zelf doen. Eigenlijk moet hij het nu gewoon doen. Maar ja, je weet nooit hoe groot de leeuwen zijn." Wat een vader, wat een mazzeltof voor jong Rocco. business „In september gaat het café open. Er komen video schermen waarop alle wedstrijden van Ajax te zien zijn. Het wordt een ontmoetingsplaats voor Ajax-suppor- ters. Hier verzamelen we ons en gaan we met z'n allen naar uitwedstrijden. Eerst ons even lekker in het café voorbereiden, de bus in en dan de tegenstander uit zwaaien. Geweldig toch?" Lijkt mij leuk, maar mij niet gezien. Voor je het weet heb je een tattoo aan je kiezen of ergens anders. Ik sla een beurt over en geef mijn tattoo-kaart aan een liefhebber. En, weet je: tegenwoordig loopt ook de directiesecretaresse met een tattoo. „Als ze Ajax-sup- porter is en een seizoenkaart of supporterskaart heeft, had ze vijftig procent korting bij ons gehad. Kijk, dat is nou het voordeel van Ajax-supporter zijn. Je krijgt overal korting. Da's goochem. Da's mazzel." Maar alweer moet ik mijn beurt overslaan, want wie mooi wil zijn moet pijn lijden en ik ben mooi en laat het daarbij. Het is zo goed. Natuurlijk zijn tattoos booming business, maar wat te denken van Ajax? We houden de tekst kort en laten de foto's aan het woord. Een tattoo-impressie vanuit het tattoo-café aan het Waterlooplein 123. Als je een leuke of spectaculaire naam voor het tattoo-café weet, stuur deze op naar de redactie van Ajax-Life. je maakt dan kans op een gratis tattoo naar keuze. ■*W 35%

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 19