'De belangen van Wouters lopen soms niet parallel met die van Ajax' Op 6 augustus jongstleden nam Blind op het veld van R.C.s. in Wie heeft het nu voor het zeggen bij Ajax: het bestuur of de directie onder leiding van algemeen directeur Frank Kales? Blind: „De directie bepaalt en voert uit, en maakt nog graag gebruik van de ervaring en know-how van de raad van commissarissen van de NV Ajax en het bestuur van de AFC Ajax. Maar op een bepaald moment zal dat beleid zelfstandig door de directie gevoerd worden, en zal alleen nog gerapporteerd worden aan de raad van commissarissen." Hebben er spelers tegen jou nee gezegd, toen je ze vroeg voor Ajax? Blind: „Ik geloof het niet. Kanu was de eerste die ik begin mei heb benaderd, maar dat bleek geen haal bare kaart. Hij was wel vereerd en heeft ook geen nee gezegd, maar het was voorlopig niet mogelijk. Hij speelde zo goed bij Arsenal, en bovendien bleken er nog afspraken tussen Inter en Arsenal te bestaan. Alle anderen zijn wel gekomen.' Aran Winter en Frank Verlaat zijn de enige internationals in de selectie en er zijn geen Nederlandse aanvallers. Is dat niet vreemd? Blind: „Ja, dat past natuurlijk niet bij een club als Ajax. Wij moeten eigenlijk minstens drie spelers aan Oranje leveren. Dat zal ook wel weer komen. Het gezeur dat de jeugd langzaam en voorzichtig moet worden gebracht, daar ben ik het helemaal niet mee eens. Wanneer een jongen van 17 jaar de potentie bezit, moet hij zoals dat vroeger ook ging, gewoon zijn kans krijgen. De ene speler heeft wat meer tijd nodig dan de ander om zich waar te maken. Jan en ik vinden dat een speler direct de stap naar de A-selectie moet maken, om daar de kans te krijgen zich te ontwikkelen. Slaagt hij daar niet in, dan zullen wij hem niet vast houden. Bobson heeft zijn snelheid en behendigheid, maar moet tactisch nog een hoop oppikken. Hij leert van de ouderen, en luistert gemakkelijker naar hen." Mols? Blind: Dat ligt heel simpel. Onze prioriteiten lagen niet bij spitsen. Wij hebben niet slecht geboerd met de aan - en verkopen, en toen plotseling Oliseh vertrok - wat overigens voor ons niet echt aan de orde was - konden wij concreet worden en Machlas halen. Als Mols op dat moment nog beschikbaar was geweest, was ook hij beslist een kandidaat geweest." Dat is duidelijk, maar dat ben ik ook wel gewend van jou. Wil jij over je toekomst ook duidelijk zijn: blijf je directeur of kriebelt ergens ook nog de drang om trainer/coach te worden? Blind: „Ik ga wel bij de KNVB de cursus oefenmeester I doen. Nee niet de speciale profopleiding, zoals Koeman, Rijkaard en Gullit hebben gedaan. Die had ik in mijn eentje moeten doorlopen en daar voel ik niks voor. De huidige situatie brengt rust en stabiliteit in mijn privéleven (we hoeven niet te verhuizen etcetera). Mogelijk ben ik hier tien jaar gelukkig mee. Maar ik ben en blijf ambitieus en mis de directe invloed op het sportieve gebeuren die een coach heeft. Ik weet het dus echt nog niet; voorlopig ben ik zeer tevreden met wat ik nu doe." Hij arriveerde als Ajacied, maar beëin digde zijn loopbaan in de kleuren van zijn eerste club. afwegingen gemaakt worden, dan zal ik uiteindelijk die op de toekomst gerichte beslissing nemen." Hoe moeten we de huidige selectie beschouwen? Kun je de huidige selectie beschouwen als een groep die voor alles een topplaats in de KPN-Telekompetitie moet behalen? Blind: „Ja, maar ik hoop dat vooral de media dit goed zullen oppakken en dit niet vertalen naar een beleid op korte termijn zonder dat daar een gedachte achter zit. Wij hebben gezocht naar kwaliteit en ervaring. Een aantal nieuwelingen kent de club nog als hun broekzak, én zijn Nederlands. Maar ik wil wel toegeven dat het niet voor de komende vier, vijf jaren bedoeld is." „Wanneer dit afgerond is, wordt het mijn eerste taak om te gaan kijken naar spelers in de leeftijd van 18 tot 25 jaar, die Ajax op een hoger niveau zullen brengen. Er is een ontwikkeling gaande om jongere veelbelo vende spelers vast te leggen, en daarin zal ook Ajax mee moeten gaan. Wij willen doorgroeien naar een internationaal hoog peil. Dat kun je niet plannen, dat zal moeten groeien. De Champions League geeft de gelegenheid om zes wedstrijden op topniveau te spelen, maar de UEFA-cup brengt elke ronde weer de kans op een topclub als tegenstander. Ik vind dat Ajax weer terug is op Europees topniveau, wanneer wij ons regelmatig bij de laatse acht van een Europese compe titie bevinden. Maar dat vraagt tijd, inzet en geluk."

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 17