'Het is slim van Ajax dat ze spelers hebben gehaald die niet alleen de kwaliteiten hebben, maar ook het Ajax-spel kennen.' toen ik er kwam. We hebben een vreemde taal leren spreken, mensen anders leren kennen. De mensen zijn er meer relaxed en warmer dan wij Nederlanders. In Nederland heerst meer afgunst. In Italië gunnen ze je veel meer. In alles wat je doet." Je zegt: wij Nederlanders. Voel je je dan een Nederlander? Winter: „Ik ben Nederlander, hoewel ik mijn Suri naamse afkomst nooit verloochend heb. Qua karakter heb ik niet echt een Nederlandse mentaliteit, denk ik. Het is een mengelmoes tussen Surinaams en Neder lands." geleden een vierjarig contract getekend, dus ik denk nog niet echt aan stoppen. Maar eerlijk gezegd lijkt trainer worden me wel wat. Ik voldoe aan alle voor waarden om aan de versnelde trainerscursus mee te doen en die kans zal ik niet laten liggen. Maar nog maals: voorlopig ben ik nog Ajax-speler." Ajax is veranderd sinds je vorige periode. Winter: „Zeer zeker. Het verschil tussen De Meer en de Arena is aanzienlijk. Ajax is groter geworden, zakelijker. Ja, af en toe kijk ik wel met nostalgie terug. Maar gelukkig zie ik nog veel oude jongens terug: Richard, Het lijkt erop dat de generatie Kluivert, Seedorf, Bogarde zich sterker profileert over hun afkomst dan jouw generatie, Bryan Roy, Aron Winter, Stanley Menzo. Winter: „Dat zou best wel kunnen, maar ik praat niet graag over dat soort onderwerpen. Het is een gevoelig onderwerp. Ik weet dat ik een voorbeeldfunctie heb en die probeer ik zo goed mogelijk te vervullen." Terug dan maar naar het voetbal. Je hoefde niet weg bij Inter. Winter: „Dat klopt. Ik had een doorlopend contract en had het er naar mijn zin. Familie-omstandigheden dwongen me om eerder terug te komen naar Nederland. Anders was ik misschien pas over een jaar hier geweest. Ja, het was Ajax of niemand anders. Ajax is een grote club en ik ben er begonnen. Dat schept een band." „Echt serieus werd de belangstelling van Ajax na de Johan Cruijff-wedstrijd in april. Daarvoor had ik er ook al met Danny Blind over gesproken. Ik had er meteen oren naar." De entourage bij de Cruijff-wedstrijd was ook niet verkeerd. Winter: „Nee, zeker niet. Het was al een hele eer om te worden uitgenodigd en één van de spelers te zijn die er toe hebben bijgedragen dat Ajax veel heeft gewonnen. Daarnaast was het een soort van afscheidswedstrijd voor Johan en die ken ik heel goed. Hij is mijn trainer geweest en hij heeft me een kans in het eerste gege ven. Ik voelde me gevleid dat ik er was." Nu ben je aanvoerder van het nieuwe Ajax. Winter: „Dat vind ik wel leuk. Jan Wouters vertelde me dat ik aanvoerder zou worden. Bij Inter en Lazio ben ik ook wel eens een paar duels aanvoerder geweest, maar nu ben ik het voor het eerst echt. Het is wel iets voor mij." Zeven jaar geleden, in je eerste Ajax-periode, ook al? Winter: „Jawel. Ik ben een type die jongens probeert te coachen, te helpen. Zowel binnen- als buiten het veld. Ik ben een sociale jongen." Die later trainer wordt? Winter, lachend: „Nou, ik heb tweeënhalve maand Fred, Stanley, Pirn van Dord, Sjakie Wolfs, Paula en Joan van het spelershome, David Endt, mensen op de administratie, Danny Blind, Bobby, en misschien vergeet ik er nog wel een paar." Voor sommige supporters is Ajax Ajax niet meer sinds

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 11