'Ajax drijft weg ivan de basis Logé in eigen huis Besmettelijke ziekte Crisis dreigt bij onthutsend zwak Ajax Ajax De Graafschap 23-9-1998 Fortuna Sittard Ajax - Van der Sar; Tobiasen, Blind (26. Melchiot), Oliseh, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen, Witschge; Babangida, Benni (69. Dani), Kinkladze (46. Gronkjaer) Olyslager; Wilnis, Redeker, Silooy, Lindenbergh; Nok, Keizer, Godee; Viscaal (63. Gerritsen), Roelofsen, Fuchs 'Tegenstander' Sonny Silooy kreeg een staande ovatie van de Ajax-fans. Qrank en Ronald de Boer zijn terug in de Arena, maar ze worden regelmatig worden uitgefloten. Dani en Melchiot hebben moeten plaatsmaken voor de De Boertjes, die beslist nog niet fit zijn. Zij spe len in een zeer laag tempo. Kinkladze blijft een plezier om naar te kijken. Soms. Hij oogt aan de linkerkant als een logé in eigen huis. In 45 minuten biedt de Georgiër Babangida een levensgrote kans, en laat hij Litmanen, bijna op de doellijn staand, 1-1 maken. Het is zo jammer dat Shota niet speelt, want Shota en Kinkladze zijn vier handen op één buik. Het is een genot om het tweetal samen te zien spelen. De Graafschap maakt gebruik van de gastvrijheid in de verdediging en neemt de leiding. Babangida faalt opnieuw. In de rust laat het publiek horen dat het onte vreden is. Gronkjaer oogt weer gretig en Olyslager weet met zijn handen en hulp van de lat het gelijke spel te bewaren. De kampioenen zijn niet meer in de vorm van het vorig seizoen. Na negentig minuten zit het stadion allang niet meer vol. Een teken aan de wand. n Sittard hebben ze vóór deze wedstrijd slechts twee punten uit vijf wedstrijden. Olsen lijkt de hoge hoed te gebruiken voor zijn selectie. Zo staat Ronald de Boer in de spits. Ajax begint zó timide dat Fortuna twintig minuten lang vrijuit kan aanvallen. Er staat beslist geen team in het veld. Edwin van der Sar houdt Ajax overeind. Hij is de enige die een voldoende weet te halen. Oliseh dwarrelt in de rondte, Litmanen - de captain - moppert op Melchiot en pro beert het spel te organiseren, maar slaagt daar niet in. Spits Ronald de Boer soleert, maar het team blijft han gen en kijkt toe. De stokpaardjes van Olsen, Inzet en Strijd, zijn er ook niet nadat Eortuna via een penalty de leiding heeft genomen. Ajacieden die zonder bal het gat in willen lopen zijn er vandaag niet. Het lijkt of er in de ruimte een besmettelijke ziekte heerst waartegen zij niet zijn ingeënt. Ajax valt met slechts twee a drie man aan. Eortuna scheert hen met groot gemak. Pas tien minuten voor tijd begint ook Ajax aan de strijd. Enkele kansen worden gemist. Olsen zegt na afloop: „Eortuna was fantastisch, mijn complimenten." Wat moet dat worden dit jaar. FORTUNA SITTARD-ATAX 1-0 (0-0). 51. Roest (strafschop) 1-0. Toeschouwers: 9.000. Scheidsrechter: Bossen. Van Zwam; Lee, Dirkx, Roest, Hermans; Gesthuizen (55. Zegrean), Van Bommel, Kool; Bouma, Hamming, Jeffrey Van der Sar; Tobiasen, F. de Boer, Oliseh, Melchiot (75. Arveladze); Dani, Litmanen, Witschge (60. Sibon); Gronkjaer, R. de Boer, Kinkladze (64. Babangida)

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 9