Open huis I Wil het echte Ajax opstaan Eerste puntverlies Ajax mist in Utrecht 'killers' 'S$m c 9-9-1998 Ajax 13-9-1998 FC Utrecht Ajax flJfiX-flZ 5-1 (2-0). 14. Dani 1-0; 45. Benni 2-0; 58. Litmanen (strafschop) 3-0; 69. Oliseh 4-0; 70. Huiberts 4-1; 87. Hoekstia 5-1. Toeschouwers: 47.500. Scheidsrechter: Wegereef Van der Sar; Tobiasen, Blind (62. Hoekstra), Oliseh, Melchiot; Dani, Litmanen, Witschge; Babangida (80. Wamberto), Benni, Kinkladze (68. Gronkjaer) Moens; Bicksen, Buskermolen, Wijker, Fortes Rodriquez; Bouchiba, Langerak (69. Mutsaers), Van Galen; Van der Weert (61. Fertout), Van Galen, Huiberts ilchiot en Benni vieren de 2-0. n de dagen voor deze topper keren Frank en Ronald de Boer terug bij Ajax. Olsen laat de tweeling echter nog buiten de ploeg, net als Kinkladze. De trainer past zijn tactiek ingrijpend aan Utrecht aan. Tobiasen speelt centraal tegen Mols, Melchiot op rechts en Witschge tegen Robbemond op links. Richard is veel te traag op die plek, maar doet toch even wat Olsen wil. Al snel neemt Melchiot het daar over. Ajax countert! Het zal nog heel veel gebeu ren dit seizoen. Benni brengt Litmanen in stelling die met het broodnodige geluk Ajax op voorsprong brengt. Utrecht weigert de kansen te benutten. Uilenberg sleept Ajax er voorlopig doorheen: de arbi ter keurt twee buitenspelgoals af, waarvan zeker één onterecht. Benni weet enkele goede kansen ook niet te benutten. Hij zou voor hetzelfde geld bij de tegenpartij kunnen spelen (die grijpen hun kansen ook niet genoeg). Toch scoort hij volkomen onverwacht 1-2. Tobiasen heeft het zwaar tegen Mols. Hij oogt nog niet volkomen fit na zijn knie-operatie. Mols scoort vlak voor tijd de gelijkmaker, waardoor Ajax het eerste puntver lies lijdt. Dani speelt wel mee, maar blijft onzichtbaar. Qrank en Ronald zjn nog steeds niet bereid om te beginnen. Toch doet Ajax het de eerste twintig minuten redelijk. Dani, Kinkladze en Litmanen struikelen over hun frivoliteit. Dani laat nog een keer zien wat zijn linkerbeen waard is. Hij kogelt Ajax naar 1- 0, en dat is ook meteen het einde van het leuke deel van de wedstrijd. Captain Blind is aan zijn afscheidstoernee begonnen en lapt de tactiek een beetje aan zijn laars. Hij speelt aanvallend en jaagt op goals. De anarchie in het veld tast het gezag van Olsen aan. De verdediging is weer zeer gastvrij, maar ook AZ kan hiervan niet profiteren. Langerak faalt zelfs voor open doel. De organisatie wankelt in het veld. Op de bank heerst ongeloof bij de Ajax-staf. Er is iets aan de hand met Edwin van der Sar: hij is niet meer voor honderd procent betrouwbaar. Bovendien is hij snel geïrriteerd en maakt hij voor iedereen onbe grijpelijke foutjes en overtredingen. De hoofdprijs is vandaag voor Sunday Oliseh. Zijn ballen vliegen overal heen; de mooiste draait hij de kruising in. FC UTRECHT-flJflX 2-2 (1-1). 6. Litmanen 0-1; O'Brien 1-1; 61. Benni 1-2; 82. Mols 2-2. Toeschouwers: 13.500. Scheidsrechter: Uilenberg Kooiman; Jean-Paul de |ong, Nascimento, Van Mol, Nwakire; O'Brien, Robbemond, Groenendijk (63. Atjon) John de Jong; Mols, Van Eijkeren (63. Bosschaart) Van der Sar; Tobiasen, Blind, Oliseh, Melchiot; Dani, Litmanen, Witschge; Babangida (88. Gronkjaer), Benni (74. Sibon), Dam passeert Emiel van Eijkeren

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 7