Gelukkig blijft Johan Cruijff eigenwijs Oude glorie brengt Ajax terug TEKST: PIET KEIZER en van de weinige hoogtepunten van het seizoen is de avond ter ere van Johan Cruijff op 6 april. Veertig tot vijftig topspelers uit het ver leden zijn door de meester zelf uitgenodigd om nog eenmaal met zijn allen een kort partijtje te voetballen. Daarna maken Ajax en Barcelona, die voor Cruijff een benefietwedstrijd spelen, er een gezellig potje van. Het hoogtepunt is de voorwedstrijd van al die oudjes en minder ouderen. Op die leeftijd moet er natuurlijk gelunchd worden, en dat is dan ook uitgebreid gebeurd. In het Hilton-hotel krijgen de oud-spelers een sportmaaltijd, en hun partners wat lekkerders met een glas wijn. Merkwaardig dat er plotseling zoveel dames aanwezig lijken (de wijn is prima). Nog net niet zingend gaan we de bus in. Even daarvoor heeft Rinus Michels in plaats van de tactische bespreking de spelers een katje of twee, drie gegeven. In het stadion gaat iedereen toch maar uit zijn broek. Robbie de Wit hijst zich ook in zijn trainingspak. Sommigen maken een serieuze warming-up in de bad- ruimte. Als eenmaal al die oude glorie op het veld staat, kan het feestje pas goed beginnen. Ook ik maak het beginsignaal mee. Ik neem me voor om als eerste gewisseld te worden. Ik ben tenslotte 25 jaar geleden gestopt, en dan begin je niet weer eff ies. Voor de mees ten is het een fantastische uurtje om met al die toppers nog een keer in het veld te staan. Het enthousiaste publiek draagt daar ook veel aan bij. Het is aan Cruijff te danken dat dit alles plaatsvindt. Het is een happening ter ere van de voetballer van de eeuw: Johan Cruijff. Gelukkig blijft hij zo eigenwijs. Anders hadden we de benefiet in Amsterdam nooit meegemaakt. Dan was die huldiging en die ereronde er ook nooit geweest. En dan hadden we de rentree van Marco van Basten niet meegemaakt. Dat was rond uit fantastisch. Minutenlang werd zijn naam gescan deerd. De rillingen liepen over m'n rug. De bewonde ring en het respect voor die fantastische voetballer waren erg spontaan, mede door zijn onverwachte entree op het veld. Een ander hoogtepunt was de huldiging van Cruijff en zijn benoeming tot erelid van Ajax. Ik blijf wel met één vraag zitten, waarop ik nooit het antwoord zal weten: Als Cruijff nou niet zo eigenwijs was geweest en geen twee wedstrijden had bedongen, wanneer had Ajax Cruijff dan dit erelidmaatschap aangeboden? Het wordt nog laat en heel gezellig met het verleden van Ajax. Alsnog proost, op alle oude en nieuwe successen van Ajax, Amsterdam.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 37