Met Jan Wouters hoeft niemand medelijden te hebben Weemoed vult Arena bij afscheid godenzonen Van Gaalisten nemen afscheid 'Litmanen ohoo' NAC Ajax RKC Waalwijk 23-5-1999 Kar else; Atmodikoro, Bosz, Feskens (62. Hansen), Van As; Versteeg, Shoukov, Schreuder; Archil Arveladze, Stewart, Gudelj (71. Van der Weert) Van der Sar; Vierklau (81. Mensah), Melchiot, Rudy (Shota Arveladze), De Cler; Gorré, Litmanen (86. Ilnopper), Witschge; Hoekstra, Benni, Gronkjaer Van der Sar; Melchiot, Blind (88. Bonson), Oliseh (73. IHensah), De Cler; Knopper, Litmanen, Witschge; Gronkjaer, Sibon (46. Arveladze), Hoekstra Van Dijk; Cornelisse, Teixeira, Nascimento, Van Wanrooy; Lanckohr (78. Echteld), Schops, Govedarica (85. Van Nieuwkerk); De Graef, Hoogendorp, Petrov (72. Van Arum) elukkig is de competitie bijna afgelopen. NAC vecht voor zijn allerlaatste kans. Ajax hobbelt ongeïnteresseerd over het veld. Men speelt zeer wisselvallig en zonder veel inzet. Vlak na rust kopt een vrijstaande Archil Arveladze NAC naar 1-0. Waar is de dekking? Twee bevliegingen van Benni kunnen een nederlaag tegen de degradant voorkomen. Litmanen speelt zijn laatste wedstrijd in Ajax-tenue. Zelfs de NAC-aanhang heft voor aanvang een 'Litmanen, ohooo' aan. Een bijzonder moment, want hoe vaak zingt de aanhang van de tegenpartij nou voor een tegenstander? Vlak voor tijd gunt Wouters de Fin een publiekswissel. Bij het verlaten van het veld krijgt Litmanen een staande ovatie van het hele stadion, dat op dat moment weet dat NAC degradatie niet meer kan voorkomen. Na afloop troost Shota Arveladze zijn broertje Archil. Volgend jaar beter, maar dat geldt niet alleen voor NAC. Ajax eindigt als zesde en heeft het slechtste seizoen sinds 1964-1965 achter de rug. De perikelen rond Olsen en De Boertjes hebben hun uit werking niet gemist. NAC-A)AX 2-2 (0-0). 46. Atchil Arveladze 1-0; 62. Benni 1-1; 67. Benni 1-2; 81. Stewart 2-2. Toeschouwers: 13.600. Scheidsrechter: Van der Ende e Amstelcup is binnengehaald, de opluchting is groot. Slechts een paar duizend fans komt een dag later naar de huldiging. Duidelijker kan de aanhang niet zijn: het is een dramatisch seizoen voor Ajax geweest. Ajax is dus verzekerd van Europees voetbal, het enige dat nog rest is het afscheid van de allerlaatste Van Gaalisten. Danny Blind heeft zich nog één keer opge poetst om zijn laatste wedstrijd voor Ajax te spelen. Ook in deze wedstrijd jaagt hij fanatiek achter een doelpunt aan. Jari Litmanen speelt eveneens voor het laatst als Ajacied in de Arena. En ook Edwin van der Sar - blijkt later - zal niet meer te bewonderen zijn in Amsterdam. Ik hoop dat Ajax hem nog een keer de gelegenheid biedt afscheid van zijn publiek te nemen. Daar heeft hij alle recht op. Een volle Arena schenkt Blind en Litmanen in ieder geval een onvergetelijk afscheid. De waardering is groot. Arveladze kan Litmanen zelfs een persoonlijk geschenk - een doel punt in de allerlaatste minuut van zijn Arena-leven - aanbieden. Voor de laatste maal een schitterende redding voot Ajax. 2-0 (1-0). 43. Litmanen 1-0; 90. Litmanen 2-0. Toeschouwers: 35.000. Scheidsrechter: Braamhaar.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 31