Wouters ziet opgaande lijn bij Ajax Een vrijblijvende zege Lachend het veld af Drie 'kneusjes' schieten Ajax te hulp °£TincV^ 2-5-1999 Ajax Feyenoord 9-5-1999 De Graafschap Ajax flJflX-FEYENOORD 6-0 (1-0). 30. Gronkjaer 1-0; 48. Wambeito 2-0; 49. Sibon 3-0; 68. Litmanen 4-0; 85. Litmanen 5-0; 90. Arveladze 6-0. Toeschouwers: 40.543. Scheidsrechter: Jol, Van der Sar; Vierklau, Oliseh, Melchiot, De Cler; Knopper, Litmanen, Witschge (70. Rudy); Wamberto (78. Van der Meyde), Sibon (83. Arveladze), Gronkjaer Dudek; Pascale, Van Wonderen, De Haan, Tininho (46. Kalou), Bosvelt (7. Van Vossen), Paauwe, Graff; Tomasson, Korneev, Cruz (80. Vos) Jesper Gronkjaer scoort na een lange ren het openingsdoelpunt Het is niet om aan te zien wat beide ploegen doen. De voormalige Superboeren houden maar liefst tien man achter de bal. Het is - niet voor het eerst overigens - beschamend om te zien hoe moeilijk Ajax vanuit de laatste linie het spel opbouwt. Zelfs in een zeer laag tempo ontbreken de techniek en het inzicht om een paar aanvallers uit te spelen. Er wordt weer vrijblijvend gespeeld. Witschge duikt plotseling in het strafschopgebied op. Daarnaast loopt hij soms ongeremd te kankeren op zijn medespelers, ook wan neer hijzelf het fout doet. Hij laat zich een penalty aan smeren en Ajax staat met 1-0 achter. Witschge is een eigenwijze voetballer die zichzelf een beschermde rol toedicht. Hij heeft een prachtige traptechniek met links, maar heeft ook zijn zwakkere kanten. Ploeg- discipline is bijna vanzelfsprekend niet voor hem bedoeld. Ik ben zeer benieuwd of Wouters een plaats voor hem zal inruimen in het volgend seizoen. Puur op persoonlijke kwaliteit wint Ajax, maar de persoonlijke tekortkomingen zijn overduidelijk. Zo'n vijf spelers tonen tegen het zwakke De Graafschap aan dat zij tech nisch gewoon niet goed genoeg zijn voor nationale top. DE GRflflFSCHHP- 1-3 (1-0). 40. Godee (strafschop) 1-0; 47. Sibon 1-1; 64. Melchiot 1-2; 85. Hoekstra 1-3. Toeschouwers: 9.200. Scheidsrechter: Temmink. Olyslager; Bot, Vreman, De Jong, Frankel; Te Braak, Godee (73. Tumba), Lindenbergh; Rzasa, Viscaal, Gerritsen (Roelofsen) Van der Sar; Mensah, Rudy (46. Hoekstra), Melchiot, De Cler; Knopper, Litmanen, Witschge; Wamberto, Sibon (80. Benni), Gronkjaer (46. Arveladze) eide teams zien er verfomfaaid uit. De oorzaken zijn heel verschillend. Ajax heeft alle glans ver loren en sukkelt met een niet fit te krijgen, gede motiveerde selectie naar het einde. Feyenoord mist vier basisspelers en de instelling van de groep - mis schien hun sterkste wapen dit seizoen - is door het kampioenschap zeer vrijblijvend. Het wordt zo een feestje voor de Ajax-fans. Gronkjaer kan zich volledig uitleven tegenover debutant Pascale. Een nachtmerrie voor de jonge verdediger. Ook Wamberto voelt zich in zijn element. Tactiek en systeem zijn eindelijk niet meer nadrukkelijk aanwezig, maar de punten zijn hard nodig. Er wordt voor de vuist weg gespeeld. Bij aanvang van het seizoen leken er nieuwe leiders in het team op te staan, bij het naderend einde zijn het weer Oliseh en Witschge die zich de baas voelen. Oliseh wil weg. De grote man uit Nigeria is het kennelijk zat om in dienst van het team te spelen en regelmatig gecommandeerd te worden door spelers die naar zijn idee maar simpe le voetballertjes zijn. Ajax wint met ruime cijfers, maar Feyenoord loopt lachend het veld af. Tim de Cler: een gedegen verdediger ssa» 2*5$ - w".

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 29