Uit de gratie mm te.i 4H* JÜfl Ajax op schot tegen laf NEC Wedstrijd in coaching Wat zou Ajax graag willen ruilen met Willem II 21-4-1999 NEC Willem II 25-4-1999 Willem II Ajax 'X flfflX-NEC 3-0 (2-0). 24. Wambeito 1-0; 26. Gionkjaer 2-0; 80. Wamberto 3-0. Toeschouwers: 25.500. Scheidsrechter: Sterk. Van der Sar; Mensah, Vierklau, Melchiot (83. Splinter), De Cler; Knopper, Litmanen (46. Gorré), Witschge; Gronkjaer, Wamberto, Hoekstra Gentenaar; Verhoeven, Maes, Hesp, De Romijn; Latuheru, Sainoski, Schultz, Janssen; Renfurm, Bociek (73. Van Putten) jax moet zich nog plaatsen voor internationaal voetbal. Toch zijn de inspiratie en motivatie bij veel spelers afwezig. Gelukkig blijken de Nijmegenaren lammetjes te zijn. Wamberto begint als centrale spits, en hij is ook op die plek zeer actief en gretig. Hoekstra weer op links en Gronkjaer aan de andere kant. Wat is er dit jaar toch met Babangida gebeurd? Geblesseerd, uit vorm en uit de gratie bij de coaches en het publiek. Hij zit - met Arveladze - op de bank. Wie zullen er van dit team volgend jaar nog voor Ajax spelen? Ik verwacht er nog maar vier of vijf: Vierklau, Knopper, Gronkjaer, de Cler, Wamberto. Er zijn maar 25.000 toeschouwers, een heleboel thuis blijvers krijgen deze avond gelijk. En het veld is werke lijk dramatisch slecht geworden. Je kunt het misschien vergelijken met een tapijt dat los op een parketvloer ligt. Draaien en aanzetten voor een sprintje is heel moeilijk. Ajax wint wel gemakkelijk. Wamberto benut twee van de vele kansen en Gronkjaer scoort na een slalom van rechts naar links met een kegel in de hoek. e ploeg van Adriaanse blijkt na de winterstop voor vrijwel alle topclubs te sterk in Tilburg. Ajax komt achter maar vecht zich terug. Willem II geeft het initiatief weg, trekt zich terug en biedt dit Ajax volop de kans op een goed resultaat. Zoals gebruikelijk dit seizoen worden de kansen niet benut. Opvallend is de vrije rol voor Melchiot, die voor de ver dediging speelt. Het tekent de wanhoop die er bij de flegmatieke Wouters leeft. Hij verspeelt binnen tien minuten door blessures twee wissels. Dat zal later in het duel belangrijk blijken. Het wordt een wedstrijd in coaching. Hoekstra maakt plotseling gelijk; hij profi teert van een grove fout van Prommayon die staat te suffen. Er wordt door Adriaanse gegoocheld met aan vallers en verdedigers. Binnen tien minuten gaat een linkerspits voor een centrumspits, een verdediger voor een stuwende middenvelder, en tenslotte weer een spits voor een centrale verdediger. Wouters kan nog slechts één extra aanvaller - Sibon - in het veld bren gen. Ondanks de nederlaag blijft Ajax zicht houden op Europees voetbal omdat alle concurrenten ook punten verspelen. WILLEM Il-flJflX 3-1 (1-0). 20. Bombarda 1-0; 48. Hoekstra 1-1; 71. Schulp 2-1; 86. Schulp 3-1. Toeschouwers: 14.800. Scheidsrechter: Uilenberg. Van Fessem; Prommayon, Hyypia (71. Valk), Victoria, Hill; Ramzi, Arts, Galasek; Hermes (66. Schulp), Ceesay, Bombarda Van der Sar; Mensah (79. Sibon), Vierklau, Melchiot, De Cler; Gorré, Knopper, Witschge; Wamberto, Arveladze (38. Babangida) (46. Hoekstra), Gronkjaer Jesper Gronkjaer in duel met Delano Hill

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 27