Een simpele middenmoter Ajax kan nog veel leren van Cambuur 11-4-1999 Cambuur 18-4-1999 Ajax Fortuna Sittard Ook invaller Gerald Sibon zoals hier tegen Kool en Lee. M ,x)Rn two [achteloos, CWVIBUUR-fiJflX 4-1 (2-1). 5. Arveladze 0-1; 23. Durmusoglu 1-1; 35. Durmusoglu 2-1; 80. Levchenko 3-1; 85. Van Utrecht 4-1. Toeschouwers: 10.500. Scheidsrechter: Bossen. De Ron; Feirier, Elzinga, Berhalter, flbma; Vsta, Van Utrecht (87. De Vries), De Roo (46. Levchenko); Dijkhuizen, Durmusoglu, Beekink (56. Van Rijswijk) Van der Sar; Melchiot, Vierklau, Oliseh, De Cler; Knopper, Litmanen (76. Gorré), Hoekstra; Babangida, Arveladze (46. Sibon), Gronkjaer (57. Wamberto) AJAX-FORTUNA SITTARD 1-3 (0-0). 70. Simons 0-1; 72. Van Bommel 0-2; 82. Litmanen 1-2; 90. Simons 1-3. Toeschouwers: 35.432. Scheidsrechter: Van Dijk. Van der Sar; Vierklau (90. Mensah), Oliseh, Melchiot, De Cler; Witschge, Knopper, Litmanen; Wamberto, Arveladze (58. Sibon), Gronkjaer (46. Babangida) Van Zwam; Lee, Roest, Hofland (90. Kiekens), Hermans; Gesthuizen, Van Bommel, Kool; Bouma, Jeffrey, Simons Qortuna is na een slecht begin uitgegroeid tot de relevatie van het jaar. Bij Ajax heeft Wouters een grote schoonmaak aangekondigd. Verrassend: Gronkjaer start op rechts en Wamberto op links. Fortuna is totaal van streek (grapje). Wanneer Ajax countert blijven er vijf man bij de middenlijn hangen. Het lijkt wel een lage drukgebied in het rood-witte kamp. Waar de bal is zijn minstens vier Fortunezen, die alle maal bewegen en direct willen spelen, het liefst naar voren. Ajax lijkt nog met de warming-up bezig. In de 69e minuut wordt Wamberto neergelegd. Ajax krijgt geen penalty en in de rebound straft Simons een blunder van Oliseh en het centrum (de hoeveelste van dit seizoen?) af: 0-1. Even later verdedigt Melchiot door het midden uit, waardoor Van Bommel onmiddellijk vrijkomt voor Van der Sar: 0-2. Rugdekking, positiedekking, wat is dat? Fortuna jojoot met de Amsterdammers. De Limburgse fans zingen „wij geven voetballes", de F-side valt hen bij: „Wij krijgen voetballes." Brr, wat een vernedering voor de spelers. Qambuur begint zeer voortvarend. Er wordt gewoon één op één gespeeld, en fris en vrolijk gaan de spelers van Gert Kruys voor hun kan sen. Arveladze (Benni heeft interlandverplichtingen) profiteert met een weergaloze lob van een blunder van centrale verdediger Berhalter. Cambuur knokt „de broek van de kont" (Gert Kruys) en met medewerking van de as van Ajax - Arveladze, Litmanen, Oliseh, hij vooral, en Vierklau - komen de Friezen op voorsprong. Durmusoglu, toch ook niet de grootste knokker, krijgt door het midden vrije doorgang. Het is buitenspel, maar wat helpt het? Tim de Cler heeft het zeer zwaar in de persoonlijke duels en Hoekstra loopt zich uit de naad, die wil ten minste nog wel. Knopper mist de kans op 2-2. Babangida zoekt, maar naar wat? Ajax lijkt op een aantal individuen. Cambuur countert goed en maakt zelfs nog 4-1. Na 90 minuten lijkt het of de Leeuwarders de Champions League heb ben gehaald en Ajax gedegradeerd is. Europees voet bal staat op de tocht voor simpele middenmoter Ajax.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 26