Ajax valt weer door de mand Een harde klap Gebrek aan eenheid Club met grote mond monddood gemaakt 21-3-1999 Ajax Vitesse 4-4-1999 PSV Ajax Vierklau liet Machlas al snel scoren en kreeg een rode kaart. flfflX-VITESSE 0-1 (0-1). 2. Machlas 0-1. Toeschouwers: 49.876. Scheidsrechter: Jol. Van der Sar; Melchiot, Blind (67. Benni), Oliseh (41. De Cler), Vierklau; Rudy, Litmanen, Witschge; Wamberto (46. Babangida), Rrveladze, Gronkjaer Westerveld; Kuiper (84. Zeman), Kreek, De Marchi, Van Hintum; Jochemsen, Veldman, Laros; Zongo (81. Reuser), Machlas, Curovic (41. Booth) Fei lat Een wedstrijd met als inzet de tweede plaats. Vitesse heeft een gouden start. Binnen de minuut is er een misverstand tussen Oliseh, Vierklau en Van der Sar waar Machlas als de kippen bij is: 0-1. De opbouw is even matig als de afgelopen weken. In alle linies hapert het, en na de stortvloed van doelpunten in de afgelopen weken worden de kansen niet meer verzilverd. Veelzeggend is een doorbraak van Gronkjaer, een van de weinige keren dat de Deen zich aan de greep van twee tegenstanders kan ont worstelen. Er zijn op dat moment geen andere Ajacieden voorin, zij hebben de aansluiting gemist. Een doelpunt meer voor Vitesse was normaal geweest na 45 minuten. Wanneer Vierklau met rood is vertrokken knokken de andere tien Ajacieden zich eindelijk hele maal leeg. Jan Wouters verzucht na afloop dat je met volle overgave aan een duel moet beginnen. De span ning vergoedt weliswaar veel, maar de kwaliteit van het spel is niks bijzonders. Goed genoeg voor de KPN- Telecompetitie maar absoluut niet voldoende om in de Champions League mee te komen. Vitesse is completer en mentaal sterker en dat is een harde klap voor Ajax. eide teams krijgen kansen, met dank aan de ver dedigers. Benni profiteert van weer een fout - deze keer van Ooijer - en maakt het sterk af. Litmanen en Gorré verzuimen Ajax op 0-2 te brengen. PSV speelt voorzichtig; de spelers gaan niet ver genoeg naar voren. Het speelveld blijft daardoor gro ter dan normaal. Ajax is nog een paar keer dicht bij een goal - onderkant lat - en ook Van der Sar is als vanouds, tot Nilis onverwacht 1-1 scoort. Na rust is het de paal die Ajax redt, wanneer Van Nistelrooy Oliseh piepelt. Van der Doelen passeert Witschge simpel en de paal is weer van Van der Sar. Ajax stribbelt tegen, maar Van Nistelrooy velt het von nis. Hij wipt de bal over Oliseh en haalt verschrikkelijk hard en snel uit. Nilis maakt het definitief af met een prachtige vrije trap vanuit een bijna onmogelijke hoek. Ik denk dat Van der Sar hem uitdaagde en bewust een gaatje open liet. Hij ontkent dat, en legt uit dat de muur niet goed was opgesteld, iets wat hij ook zichzelf ver wijt. Ajax is door een gebrek aan vechtlust en eenheid kansloos verslagen door PSV. PSV-HJHX 3-1 (0-1). 14. Benni 0-1; 47. Nilis 1-1; 64. Van Nistelrooy 2-1; 68. Nilis 3-1. Toeschouwers: 30.000. Scheidsrechter: Van der Ende Waterreus; Van der Weerden, Nikiforov, Ooijer, Oyen; Bruggink (90. Lucius), Van der Doelen, Khokhlov, Fuchs (65. Kolkka); Nilis (81. Rommedahl), Van Nistelrooy Van der Sar; Melchiot, Oliseh, Rudy, De Cler; Gorré (73. Rrveladze), Litmanen, Witschge; Wamberto (64. Babangida), Benni, Gronkjaer Bplfi BB Ruud van Nistelrooy draait voor de zoveelste keer weg van de onrustige Oliseh

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 25