Bij Ajax valt alles langzaam op zijn plaats Gronkjaer beslist duel Inhaalrace op gang f Vierklau niet tevreden met Ajax-debuut o JU 7-3-1999 Ajax FC Utrecht MVV Ajax rt ,7 flJHX-FC PTRECHT 5-2 (2-0). 3. Nwakire (eigen doel) 1-0; 23. Benni 2-0; 50. Gronkjaei 3-0; 56. Mols 3-1; 57. Benni 4-1; 65. Mols 4-2; 70. Benni 5-2.Toeschouwers: 40.210. Scheidsrechten Van Dijk Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh, Sier (46. De Cler); Rudy, Litmanen, Witschge; Gronkjaer, Benni, Wamberto (74. Babangida) Kooiman; Costa, Schuiteman, Van Schoonhoven (46. Mourad), Nwakire (13. Van Eijkeren); Robbemond, Jean-Paul de Jong, John de Jong; Van Mol, Mols, Martel (74. Kuyt) Benni: vaak ongrijpbaar voor de Utrecht-verdediging. aastricht uit, altijd moeilijk", zeggen de insiders lachend. In Amsterdam werd het immers nog 1-1. Dat was nog zonder Ferdi Vierklau die in Maastricht zijn debuut maakt. De eerste aankoop van Wouters houdt het 75 minuten vol en bakt er niet veel van. Een speler die 10 miljoen of nog meer heeft gekost laat je niet op een voor hem ongewone plek (linksach ter) debuteren. Tim de Cler - linksback - valt nog in waardoor Vierklau nog even aan de rechterkant kan meehuppelen. Vierklau is een goeie aankoop: hij is veelzijdig en kan nog veel voor Ajax betekenen. Ajax speelt voor de eerste keer onder Wouters met vrijwel al zijn overgebleven grote spelers. Gronkjaer zet Ajax op 0-2. Vooral de tweede treffer is beeldschoon. Na een pass van Witschge geeft de Deen gas en maakt het even vlekkeloos als keihard af. Even later bedient Gronkjaer van grote afstand Litmanen die het genoegen smaakt na lange tijd weer eens te scoren: 0-3. Na één helft is de wedstrijd helemaal gespeeld. Jesper Gronkjaer scoort nog eens en bepaalt in zijn eentje het resultaat. w Van Duijnhoven; Plum, Volmer, Janssen, Heubach; Landzaat, Vriesde, Joordens; Perez, Kortchagin (77. Falix), Taiwo (75. Karapinarj Van der Sar; Melchiot (62. De Cler), Blind, Oliseh, Vierklau (74. Gorré); Rudy, Litmanen, Witschge; Wamberto, Arveladze, Gronkjaer en partij tussen een counterploeg (Ajax) en een tobber in de middenmoot. Gronkjaer heeft geen kind aan Costadis, alleen zijn laatste pass is niet goed genoeg. Utrecht geeft veel te veel ruimte en Benni heeft ook geen mazzel (hij kent dat woord ook niet) wanneer hij de paal treft. Tot de rust is het vakantievoetbal voor de Ajacieden. De beslissing wordt geforceerd door Blind. Hij trekt zijn tegenstander onderuit, begint aan een counter waarbij Witschge en hijzelf kunnen scoren. Jammer, maar dat doet Jesper Gronkjaer. 3-0 dus. Ajax mag zich weer even top dromen. De discipline lijkt terug te keren. De droom duurt kort: Mols kopt in. Martel test Van der Sar. Witschge komt tot de doellijn en vindt Benni: 4-1. Richard Witschge vertoont een fraai staaltje combine ren (drie één-tweetjes op rij) en geeft een knappe pass op links, maar wordt vijf minuten later door Michael Mols gedold. Nog één keer Benni en het is showtime in de Arena. Babangida countert en Litmanen lobt. Met tien doelpunten in twee wedstrijden lijkt de inhaalrace goed op gang. - v -4 Uitblinker Jesper Gronkjaer: goed voor drie schitterende doelpunten

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 21