Trainerswissel biedt Ajax weinig soelaas Wankelen op het ijs Opgelucht adem 17-2-1999 Heerenveen Ajax 28-2-1999 HEERENVEEN-AJAX 2-2 (1-0). 4. Oliseh (eigen doelpunt) 0-1; 50. Babangida 1-1; 53. Oliseh 1-2; 81.Pahlplatz 2-2. Toeschouwers: 14.000. Scheidsrechter: Jol. Vonk; Houttuin, Klompe, Hansma, Mitrita; Radomski (75. Denneboom), Gérard de Nooijer (60. Pahlplatz), De Visser; Talan (62. Van Eijk), Gusatu, Samardzic Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh, Sier; Gorré (75. Rudy), Knopper (67. Mensah), Witschge; Babangida, Benni, Gronkjaer Onder winterse omstandigheden passeert Richard Witschge Johan Hansma. et Abe Lenstra-stadion lijkt een beetje op Thialf. Voor Sunday Oliseh is een ijspiste kennelijk ongewoon: hij schiet al na vier minuten in eigen goal. Blind stuwt als gewoonlijk, maar het levert bijna niks op. Na rust begint Litmanen zich warm te lopen. Melchiot versnelt naar voren, Gorré vindt Babangida en plotse ling is het gelijk. Oliseh neemt vanaf dertig meter een vrije trap. Opvallend genoeg staan er geen andere spe lers te dringen. De kogel slaat in de uiterste hoek. 65e minuut: Litmanen loopt zich nog steeds warm. Mensah, een extra verdediger, komt voor Knopper. En Litmanen loopt maar door. Rudy vervangt Gorré, Litmanen loopt nog even door. Wouters laat zich niet leiden door sentimenten. Witschge speelt vrije man op links en Sier doet de rest. Pahlplatz, net 30 seconden in het veld, glipt binnendoor en scoort. Er zijn veel tacti sche en technische fouten gemaakt. Het blijft 2-2, ook omdat Gronkjaer in blessuretijd de lat teistert. Het is beter zo. 0rveladze en Litmanen keren terug in de basis. Het eerste kwartier is voor Sparta dat vier a vijf keer dicht bij een goal is. Na 13 minuten scoort Nieuwenburg in een volledig kaal doel. Arveladze is niet fit, Litmanen ziet er ook niet echt goed uit. Hij heeft in de hele wedstrijd slechts één mooie actie. Van der Sar, uit de macht der gewoonte, redt Ajax weer eens. Uiteindelijk vertroetelt Arveladze de Arena en zichzelf. Hij loopt de bal het doel in. Even later is het 2-1 en ook nog bijna 3-1 door Arveladze. Dan is het over, want hij knalt met zijn kop tegen dat van Van der Meer aan. Jesper Gronkjaer is de beste man in de tweede helft. Hij is inmiddels een vaste waarde. Een andere vleugel spits, Peter Hoekstra, ontbreekt het aan zelfvertrou wen en snelheid om zijn tegenstander buitenom te passeren. Na de nodige kansen gemist te hebben - een déja vu - maken Gorré, Hoekstra en Gronkjaer er 5-1 van. Wouters heeft voor het eerst drie punten in een wed strijd behaald. Toch blijft hij kritisch: „We hebben niet de klasse om circulatievoetbal te spelen." AJAX-SPARTA 5-1 (2-1). 13. Nieuwenbuig 0-1; 29. Arveladze 1-1; 30. Arveladze 2-1; 70. Gorré 3-1; 81. Hoekstra 4-1; 86. Gronkjaer 5-1. Toeschouwers: 45.678. Scheidsrechter: Uilenberg. vd Sar; Melchiot, Blind (76. Rudy), Mensah, Sier; Gorré, Litmanen (83. Knopper), Witschge; Gronkjaer, Arveladze (46. Wamberto), Hoekstra Jansen; Jaliens, Marilia (35. Nielsen), Nieuwenburg, vd Meer; Jalink (37. Tammer), Van der Hoeven, Ferguson; Den Dunnen (70. Wouden), Elkhattabi. Van der Laan ■der zijn {eelingbroer rchil met een loofdwond moest pitjfallen, raakt TShota Arve, na een bol met Van déflïïee^ op dezelfde plek geblesseerd.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 20