Een flinke opsteker Geen vechtlust Ajax hinkt in Kuip te lang op twee gedachten Inzet en kwaliteit Ajax deugen niet 20-12-1998 Feyenoord Ajax 14-2-1999 FC Twente 1 Ajax FEYEWOORD-flTflX 1-1 (0-1). 39. Benni 0-1; Ï2. Van Wonderen 1-1. Toeschouwers: 45.000. Scheidsrechter: Jol Dudek; Van Gobbel (84. Bot), Van Wonderen, Konterman, Gyan; Bosvelt (61. Kalou), Van Gastel, Paauwe, Tomasson; Van Vossen, Cruz Van der Sar; Melchiot, Oliseh, Blind (77. Rudy), Frank de Boer; Ronald de Boer, Dani, Witschge (61. Mensah); Wamberto, Benni, Babangida Omringd door Dani, Oliseh, Babangida en Melchiot viert Benni feest na de openingstreffer n de Arena zijn slechts 6.000 toeschouwers aanwezig om de wedstrijd op een scherm te zien. Ik vind het een sfeerloze bedoening, en ervaar dat zelfs de fanatiekste supporters zonder tegenpartij en scheidsrechter voor een relatief kalme middag zorgen. Ajax speelt in ieder geval met overtui ging, inzet en concentratie. Frank de Boer speelt vanaf de linkerkant zeer gretig en staat aan de basis voor de voorsprong. Benni benut de hem geboden kans vlek keloos, maar kan verder weinig voor Ajax betekenen. Dat is geen nieuws. Feyenoord voelt zich sterk bij een behoudend spelletje voetbal. Punten, daar gaat het ze om. Dat is wel een omschakeling voor Ajax, dat in de eerste helft van de competitie de meeste tegenstan ders zonder veel angst óók voor de aanval zag kiezen. Ajax controleert de eerste helft. Feyenoord komt na rust door de ijzersterke instelling van de spelers terug tot 1-1, en doordat beide teams kansen blijven missen verandert die stand niet. Het gelijkspel is een flinke opsteker voor Wouters, die in de aanstaande winter stop Frank en Ronald de Boer verliest. n de tweede helft van de competitie kiest Wouters voor één van zijn spelers uit het twee de team: Richard Knopper is voorlopig de opvol ger van Ronald de Boer. Ajax start voorzichtig. Er wordt positioneel verdedigd waardoor Twente veel ruimte krijgt. Duels worden er nauwelijks aangegaan. Ajax speelt als een counterploeg, maar gelukkig is Twente net zo angstig. Jesper Gronkjaer - met zijn eer ste doelpunt voor Ajax - scoort 0-1. Het centrum blijft gastvrij. Van der Sar redt een paar keer. Blind is weer fit en loopt op een goaltje te loeren. Kort voor rust is hij er dichtbij. Mis gaat het ook tussen Witschge en Gronkjaer - ze staan te klooien - en Ajoupov straft dat af. Twente is al aan de tweede helft begonnen wanneer Van Halst een penalty claimt. Pas dan schrikt Ajax wak ker. Vennegoor of Hesselink zet Twente richting winst. In de slotfase is Blind - hij weer - de gevaarlijkste man. Wouters is na afloop meedogenloos: „Als je onvol doende voetballend vermogen hebt moet je ervoor knokken, en dat is niet of te laat gebeurd." De spelers zijn er van overtuigd dat ze beter zijn. Die overschat ting blijft een probleem. FC TWENTE-AJAX 2-1 (1-1). 36. Gronkjaer 0-1; 44. Ajoupov 1-1; 79. Vennegooi of Hesselink 2-1. Toeschouwers: 13.500. Scheidsrechter: Luinge. Boschker; Hulshoff (28. Ajoupov), Grujic, Oude Kamphuis, Karnebeek; Van de Paar, Van Halst Vennegoor of Hesselink, Bosman (66. De Witte), Steinmann, Ter Avest 1 Richard Knopper in duel met - Berthil ter Avest Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh, Sier; Gorré, Knopper, Witschge; Wamberto (60. Babangida), Benni (66. Arveladze), Gronkjaer

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 19