ARENA WIT VAN WOEDE Een beter ver staanbare coach Witte zakdoekjes Ajax is toch nog steeds hetzelfde Ajax o ft Ajax MVV Ajax Heerenveen Z/ Vlak voor tijd redt Oliseh een punt voor Ajax met een schitterende vrije trap. De ontlading is groo Van der Sar; Mensah, Blind (53. Oliseh), Rudy, Frank de Boer; Ronald de Boer (81. Dani), Gorré, Hoekstra; Wamberto, Benni (74. Hosé), Gronkjaer Spillmann; Falix, Volmer, De jong, Karapinar (46. Vriesde); Heubach, Joordens. Landzaat; Taiwo, Emerson, Perez (78. Taihuttu) orten Olsen is geen coach meer van Ajax. Hij is het slachtoffer van de ruzie Ajax versus de Boertjes. Jan Wouters, de kroonprins van Ajax, heeft de tussenpaus Morten Olsen een half jaar eerder dan de bedoeling was opgevolgd. De beslissing van het bestuur is juist. De selectie was een bonte verzameling individuen geworden. In het veld is weinig veranderd. Aan de persoonlijke tekortkomingen verandert de komst van Wouters voorlopig natuurlijk niets. De opbouw gebeurt vaak stapvoets, beweging zonder bal schijnt een boete op te leveren, en een balletje met het zwakke been tikken gebeurt alleen in uiterste noodzaak. Kansen zijn er desondanks veel. Frank de Boer mist zelfs een penalty. Ronald de Boer wil het goed maken, en begint in een hoger tempo te spelen. Dani speelt te ver naar voren om het Ajax makkelijk en Heerenveen moeilijk te maken. Heerenveen kan van alle kanten counteren en weigert gelukkig ook de kansen te verzilveren. 0-0 is te weinig: het had 3-3 moeten zijn. Het goede nieuws is dat na afloop de coach beter verstaanbaar is. Van der Sar; Mensah (77. Melchiot), Blind, Oliseh, Frank de Boer; Ronald de Boer, Dani, Witschge; Wamberto, Hosé (46. Rudy), Gronkjaer (72. Babangida) Vonk; Houttuin (22. Tevreden), Klompe, Hansma, Pander; Pahlplatz, Gérard de Nooijer, Radomski, De Visser; Talan (79. Ebiede), Dennis de Nooijer VV thuis, altijd moeilijk", roepen de cynici onder ons. Richard Witschge en Sunday Oliseh zitten op de bank. Wamberto is tweebenig en kan goed dribbelen. Hij is niet egoïstisch, werkt hard en is misschien ook wel een goeie schaduwspits. Benni kaatst alsof er stroom op zijn schoenen staat. Ajax wordt uitgefloten door het Arena-publiek. Ik denk dat het de eerste keer is dat in de Arena Ajax zo wordt behandeld. Perez zet Ajax op achterstand met een prachtige actie. Ajax raakt getergd en zoekt met veel spelers het doel van MVV. Rudy werkt hard en goed en ook Gorré komt in actie. Hij speelt zich vrij, maar geeft een lobje vanaf ongeveer 18 meter dat over gaat. De instelling van Gorré bij deze actie is fout: je probeert bij een achterstand geen schoonheidsprijs te verdienen. Kort daarna mist hij een kans met een kopbal. Hij zakt op zijn knieën, zo verbaasd is hij dat hij zo'n kans kan missen. Als je dat doet loop je met je hoofd in de wol ken, en ben je niet geschikt voor topvoetbal. Invaller Oliseh scoort uit een prachtige vrije trap 1-1. Het publiek aanvaardt het gelijke spel niet en zwaait met witte zak doekjes richting Olsen. Brutil Hosé, gewisseld in de lust, is volgens nieuwe coach Jan Wouteis nog niet rijp voor Ajax-1. ms

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 17