AT 1,4 Verbod op gepassioneerd voetbal Zwemmen zonder diploma Kritiek ondanks tweede plaats Ajax én Olsen op doodlopend spoor o A** I VITESSE I RKC Waalwijk Ajax 29-11-1998 Vitesse Ajax Danny Blind heeft op aangeven van Brutil Hosé 0-1 gescoord Van Dijk; Cornelisse, Nascimento, Kalezic, Van Wanrooy; Schops, Lanckohr, De Graef (84. Dos Santos), Echteld; Hoogendorp, Petrov (73. Van Arum) Van der Sar; Mensah, Blind, Frank de Boer, Sier (56. fludy); Ronald de Boer, Dani (84. Gorré), Witschge; Wamberto, Hosé, Kinkladze (76. Hoekstra) 1 6-r e sfeer wordt grimmiger. Olsen ligt volop onder vuur. Wanhopig wordt er naar een evenwicht gezocht. Tegen Vitesse vliegen de verrassingen in de tactiek je om de oren. Zo speelt Hoekstra links back. Het lijkt alsof Ajax zwemt zonder diploma. Vitesse neemt moeiteloos een 3-0 voorsprong. Blind is er niet, Hoekstra doet in de verdediging wat hij kan; hij heeft er ook niet om gevraagd. Frank de Boer laat een paar keer Machlas in zijn rug kruipen. De chaos is com pleet. Ajax speelt als een bal zonder lucht. Olsen lijkt machteloos; er wordt in ieder geval niet ingegrepen. Hij geeft dat later ook toe: 'Ik weet het ook even niet meer.' Vitesse laat na om Ajax volledig te vernederen: drie tot vier kansen worden nonchalant verprutst. Onder lei ding van Blind maken de Amsterdammers zelfs nog twee goals. Gronkjaer is het enige lichtpuntje. Eén ding wordt steeds duidelijker: er bestaat geen eenheid in de selectie. Het bestuur vraagt zich af wanneer - en niet of - er maatregelen genomen moeten worden, en tegen wie dat moet gebeuren. VITESSE-AJAX 3-2 (3-0). 4. Machlas 1-0; 10. Jochemsen 2-0; 45. Booth 3-0; 68. Blind 3-1; 84. Fiank de Boer (strafschop) 3-2. Toeschouwers: 25.800. Scheidsrechter: 1 Westerveld; Van der Schaaf, Goossen, Zeman, Van Hintum; Seuser (87. Amoah), Jochemsen, Kreek; Laros, Machlas (85. Zongo), Booth (Van de Brom) Van der Sar; Mensah, Blind, Frank de Boer, Hoekstra; Ronald de Boer, Kinkladze, Witschge (74. Dani); Gronkjaer, Hosé (46. Benni), Wamberto (67. Babangida) rutil Hosé start voor het eerst in de basis. De kri tiek dat de Ajax-jeugd geen kansen meer krijgt wordt zo enigszins de kop ingedrukt. Zeven selectiespelers zijn geblesseerd. Ajax speelt vooral over de linkerkant, rechts hangt er een beetje bij. Er spelen dan ook vijf linkspoten mee. Witschge eist de hoofdrol op. Blind loert weer op een goaltje en scoort op aangeven van Hosé. Dani past zich goed aan de ambities van Danny aan en speelt sober en in dienst van de ploeg. Hosé heeft moeite met het tempo, zowel met als zonder bal. Verder worden over en weer kansen geschapen en kansen gemist, zoals we het gewend zijn. Edwin van der Sar is uit z'n dipje en laat weer eens zien dat kee pen soms net zo simpel kan zijn als voetballen. Hij helpt Ajax er doorheen. De tactische discipline is soms opvallend. Kinkladze, Dani - geboren vrijbuiters - en Witschge doen het goed tot de wissel van Tom Sier. De individualisten Dani en Kinkladze komen boven drijven. Olsen, in de belangstelling van Anderlecht, oogst veel kritiek. Dat is vreemd wanneer je tweede staat in het klassement. Ajax kan daar niet goed mee omgaan. 'V'.'- 'vV- Ti-

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 16