60 minuten minder Ajax past zich aan Klassieker in evenwicht o I Schuchter Roda JC jlaat Ajax ontsnappen 11-11-1998 Ajax Roda JC 15-11-1998 jpx-psv PSV flJflX-RODfl fC 2-1 (2-0). 9. Wamberto 1-0; 17. Benni 2-0; 47. Van Houdt 2-1. Toeschouweis: 43.500. Scheidsrechter: Van Meerkerk Van der Sar; Mensah, Blind, Frank de Boer, Sier; Ronald de Boer (23. Gorré), Dani, Witschge; Wamberto, Benni (69. Sibon), Hoekstra Kalac; Senden, Vrede, Luijpers, Van Haaren (Doomernik; Tchoutang (46. Zafarin), Nygaard (81. Torma), Van der Luer; Van der Heyden, Van Houdt, Peeters Clubarts Piet Bon en fysiotherapeut Ed de Vink buigen zich over de aan zijn wenk brauw geblesseerde Ronald de Boer, terwijl Dani aan Blintarraagt wat hij 0jax mag naar hartelust aanvallen; Roda speelt ook in de Arena man tegen man. Beide teams spelen dertig tot veertig meter van hun goal af. Ajax leidt na 17 minuten al met 2-0. Er wordt met het koppie gespeeld: Ronald de Boer en Van Haren knallen met de koppen tegen elkaar, kort daarna stoten ook Hoekstra en Senden hun hoofd. In het eerste half uur speelt Witschge foutloos en contro lerend. Captain Blind is op zoek naar een goaltje, maar het lukt maar niet. Zelfs bijna op de doellijn staand heeft hij pech. Na rust wordt Ajax een paar keer helemaal weggetikt. Blind, Dani en Frank de Boer reageren frivool, de inzet en het tempo nemen af. Tom Sier legt het in snelheid af tegen Zafarin, en de punten zijn nog lang niet binnen. De voor Benni ingevallen Sibon doolt verloren rond in het veld, en ook Witschge, Blind en Wamberto zakken weg. Olsen zegt na afloop dat Ajax de eerste helft rede lijk heeft gespeeld. Zijn collega Sef Vergoossen wil de „de eerste dertig minuten vergeten", verder is hij tevreden met het Roda-spel. Ajax is dus 60 minuten minder en wint toch. 0jax start hopeloos. PSV heeft aan beide kanten zeker veertig vijftig meter vrij land. Iwan is, mét bal, veel sneller dan Witschge zonder bal: 0-1. Splinter bouwt goed op - kort breed en diep - en Ronald de Boer zet Wamberto met een fraaie steekpass vrij voor de keeper. Wamberto maakt 1-1. Nilis maakt echter na een aantal blunders in de defensie simpel 1-2. Debutant Brutil Hosé vervangt Benni. Kansen ontstaan aan beide kanten. Waterreus krijgt rood nadat hij de doorgebroken Hosé neerlegt. Uiteindelijk kopt Frank de Boer Ajax naar 2-2. Dani - hoe is het mogelijk - gaat onbeheerst en gefrus- teerd door op Lodewijks, die ernstig gewond raakt. De tactische keuze van Olsen is verwarrend en fout. Je aanpassen aan de tegenstander in een thuiswedstrijd is niet des Ajax. Na afloop blijkt het veld - volgens Olsen - voor Ajax veel slechter te zijn dan voor PSV. De Ajacieden hebben meer tijd nodig om de bal goed te spelen. Maar dat houdt in dat zij minder zijn dan hun tegenstanders, die hebben immers op hetzelfde veld gespeeld. Het rommelt in Ajax. 2-2 (1-2). 8. Iwan 0-1; 26.Wambeito 1-1; 31. Nilis 1-2; 62. Frank de Boer 2-2. Toeschouwers: 50.123. Scheidsrechter: Uilenberg Van der Sar; Oliseh, Blind, Splinter (57. Sier), Frank de Boer; Ronald de Boer, Dani, Witschge; Wamberto, Benni (46. Hosé), Hoekstra (88. Iiinkladze) Waterreus; Dirkx, Nikiforov, Van der Weerden (82. Xavier), Oyen; Iwan, Khokhlov (70. Lucius), Van der Doelen, Fuchs; Van Nistelrooy, Nilis (79. Lodewijks)

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 15