Voor Ajax wijkt in De Goffert de duisternis Een groothandel in kansen Weggezakt in de klei caselFartm Angst voor Ajax verlamt heel AZ, behalve Moens o m 1-11-1998 NEC Ajax 8-11-1998 AZ Ajax NEC-Ajax 0-4 (0-2). 27. Litmanen 0-1; 36. Arveladze 0-2; 61. Wambeito 0-3; 65. Witschge 0-4. Toeschouwers: 8.500. Scheidsrechter: Wegereef. Roorda; Verhoeven, Maes, Pothuizen, De Romijn; Janssen, Koning, Schultz; Latuheru (77. Criiden), De gier, Tumani (64. Hesp) Van der Sar; Tobiasen, Splinter, Oliseh, Frank de Roer; Ronald de Boer (75. Kinkladze), Litmanen (46. Gorré), Witschge; Wamberto, Arveladze (83. Benni), Hoekstra Arno Splinter en Frank de Boer wachten in het halletje op de hervatting van het duel pnieuw wint Ajax afgetekend van een mogelijke concurrent op de ranglijst. Rudy is geblesseerd en Arno Splinter speelt in het centrum van de verdediging. Het gaat verkeerd met Morten Olsen. Zijn kwaadheid en rancune - hoe menselijk en begrijpelijk dan ook - over het gedrag van de tweeling beïnvloeden het spel en de verhoudingen in de selectie. De uitleg voor de keuze van Splinter is beschamend en zeer sub jectief. Splinter heeft inderdaad een gave trap in zijn rechterbeen, maar kan natuurlijk niet in de schaduw van de traptechniek van Frank de Boer staan. Ook in Nijmegen is de verdediging tolerant, maar gelukkig hebben de NEC-ers slaappillen gekregen. Tegen de groothandel in kansen, de N.V. Ajax, komt NEC precies éénmaal in de buurt van Van der Sar. Gelijkmatig voert Ajax de score op. Is het toeval dat het licht in de Goffert na zestien minu ten uitvalt? Een half uur later wordt het duel hervat, maar ook dat levert vooral ergernis op. Ajax heeft veel moeite om te scoren, en geeft veel te veel kansen weg. Qom Sier en Arno Splinter duwen Ajax naar voren. Bij vlagen loopt het goed, maar Ajax laat veel kansen onbenut. Na een vlotte aanval schiet Sier slecht in, maar Benni is attent en scoort. In de tweede helft wordt een paar maal duidelijk dat Benni vooral mét bal niet over voldoende snelheid beschikt. De discipline in het veld is matig tot slecht. Dat blijkt onder andere wanneer Wamberto doorbreekt en Benni lanceert. De Zuid-Afrikaan laat Kinkladze voor meesprinten. De klei in Alkmaar doet zijn werk: de aanvallers verlie zen veel ballen en duels. Gronkjaer heeft aan de rech terkant meer moeite dan op links, terwijl hij wél rechts- benig is. Mensah heeft het met alles moeilijk, de F-side ook. 'Olsen wordt wakker' zingen ze. Ajax blijft kansen missen, waardoor het onvermijdelijke gebeurt: Moens trapt uit, Frank de Boer blundert en Mutsaerts brengt AZ langszij. De wissels van Olsen zijn ondoorgrondelijk. Het gaat om persoonlijke veranderingen; op tactisch gebied wordt er niets omgezet tijdens een wedstrijd. AZ-AJAX 1-1 (0-1). 30. Benni 0-1; 86. Mutsaers 1-1. Toeschouwets: 10.500. Scheidsrechter: Van Egmond. Moens; Fortes Rodriquez, Buskermolen, Wijker, El Hadrioui; Den Turk (71. Bouchiba), Langerak (67. Van der Weert), Opdam; Boussata, Fertout (67. Mutsaers), Hernandez Van der Sar; Mensah, Splinter, Frank de Boer, Sier; Ronald de Boer, Dani, Witschge; Wamberto (46. Gronkjaer) (81. Hoekstra), Benni, Kinkladze Frank de Boer n| zijn misser die de lege kostte I -

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 13