45 minuten gallery-play Gelaten naar een zege Ajax doet aan vroeger denken Eindelijk doet Wamberto een keer mee O i 18-10-1998 Ajax FC Twente Cambuur 25-10-1998 AÏAX-FC TWENTE udy - vervanger voor de geblesseerde Danny Blind - en Wamberto starten in de basis. Rudy opent met een prachtig schot de score. Ik heb nooit begrepen waarom Rudy geen vaste basisplaats heeft. Hij levert altijd een degelijke prestatie. Bovendien heeft hij een zeer goede wedstrijdmentali teit. Hij blijft de duels met volle inzet aangaan, en dat kan voor zijn collega's een aansporing zijn om hem na te doen. Tegen FC Twente is de organisatie in het veld romme lig. Er zijn teveel spelers die de baas willen spelen. Het lijkt op muiterij. Een strafschop van Litmanen wordt door Boschker gestopt. Witschge benut de rebound. Anarchie sluipt de Arena in. Discipline maakt plaats voor individuele acties, die Arveladze, Litmanen en Ronald de Boer irriteren. Vlak voor tijd vechten vijf spelers om het nemen van een vrije trap. Oliseh blijkt al wekenlang een rugblessure te hebben en speelt met pijnstillers. Ik moet coulanter voor hem zijn. Ajax speelt 45 minuten gallery-play en het publiek vergeet de fluit concerten van enkele weken geleden. jax heeft er niet veel zin in. Er wordt plichtmatig gespeeld. Frank de Boer, op het WK één van de beste centrale verdedigers ter wereld, speelt weer op links. Het evenwicht in het team is zoek. Wekelijks verschillen de opstellingen, en ook de wissels veranderen de speelwijze niet. De spelers van Cambuur krijgen de kans om ongestoord veertig tot vijftig meter met de bal richting Van der Sar te lopen. De individuele prestaties van Tobiasen, Ronald de Boer en nu weer Wamberto (is Babangida geblesseerd of gepasseerd?) zijn voldoende. De as van Ajax speelt gelaten: Arveladze mist conditie en mogelijk ook de motivatie van het vorig seizoen. Is de aanwezigheid vam boezemvriend Kinkladze van negatieve invloed? Talrijke persoonlijke technische en tactische fouten worden van de zijkant berustend aanvaard. Wanneer Ajax met drie of vier man aanvalt, sloft de rest er soms achteraan, zonder ook maar één poging te doen om ook aan te vallen. In de tweede helft sluipt Ajax emo tieloos naar de zege in een zeer rustige Arena. Met deze overwinning komt Ajax wel weer bij de eerste drie op de ranglijst terecht. Van der Sat; Tobiasen, Rudy, Oliseh, Frank de Boet; Ronald de Boet (46. Dani), Litmanen (46. Kinkladze), Witschge; Wamberto, Arveladze, Hoekstia (19. Gtonkjaer) Boschker; Hulshoff (46. Steinmann), Iiarnebeek, Ten Hag, Sobiech; Van de Paar (46. Ten Caat), Van Halst, Vennegoor of Hesselink; Oude Kamphuis, Bosman (64. Sumiala), Ter Hvest Van der Sar; Rudy (20. Splinter), Oliseh, Frank de Boer, Tobiasen; Ronald de Boer, Litmanen (46. Hoekstra), Witschge; Wamberto, Arveladze, Kinkladze (75. Dani) De Ron; Elzinga, Hendriksen, Berhalter (46. De Vries), Loontjens; Abma. Durmusoglu, De Roo; Dijkhuizen (61. Van Rijswijk), Levchenko (61. Scheepers), Van Utrecht AJAX-CAMBPUR 4-0 (1-0). 44. Ronald de Boer 1-0; 50. Wamberto 2-0; 78. Arveladze 3-0; 88. Hoekstra 4-0. Toeschouwers; 39.000. Scheidsrechter: Jol 5-0 (3-0). 13. Rudy 1-0; 19. Witschge 2-0; 43. Litmanen 3-0; 65. Frank de Boer 4-0; 78. Wamberto 5-0. Toeschouwers: 46.600. Scheidsrechter: Van der Ende Toekomstig Rjacied Van Halst trapt vertrekkend Ajacied Litmanen bijna uit de wedstrijd.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 12