45 Danspasjes 'li NAC komt voorAjax net op tijd Sjakie in de spits BREVET VAN ONVERMOGEN 27-9-1998 NAC 4-10-1998: Ajax: flfflX-NflC 1-0 (0-0). 66. R. de Boei 1-0. Toeschouweis: 43.000. Scheidsrechten Schaap. at het rommelt in de selectie is zichtbaar in het veld. Toch verlopen de aanvallen vloeiender, mede door de terugkeer van Arveladze. Het wordt snel duidelijk dat NAC een zeer zwakke tegen stander is: de Ajax-aanvallers zijn namelijk veel in beeld. Babangida schiet, vrij voor Karelse, over. Dat is een verandering, want meestal schiet hij naast. Ronald de Boer scoort gelukkig 1-0 en springt een gat in de lucht. Ik vermoed dat hij opgelucht is, want het publiek is niet echt blij met hem en zijn broer. Ik denk dat Witschge een ATV-dag heeft. Peter Hoekstra, voor de verandering in de basis beginnend, goochelt wat af. Op een gegeven moment pakt zijn tegenstander hem na twintig schijnbewegingen gewoon de bal af. Een andere keer slalomt Peter langs drie man. Jammer dat de bal al achter de lijn is geweest. En na 45 danspasjes van Hoekstra blijft Litmanen uiteindelijk wachtend voor lui staan. Er waren lege plekken in de Arena en de thuisblijvers hadden geen ongelijk. Van dei Sar; Tobiasen, F. de Boei, Oliseh, Rudy; R. de Boei, Litmanen, Witschge (80. Dani), Babangida, Shota Aiveladze (80.Sibon), Hoekstra Kaïelse; Atmodikoio (46. Milicic), Van de Looi, Gudelj, Noh; Van As, Feskens (80. Veisteeg), Stewait, Aichil Aiveladze (54. Santana), MacDonald Eén van de danspasjes van Peter Hoekstra In De Kuip verliest Ajax de laatste jaren door gaans niet vaak, maar dan moet de tegenstan der blijkbaar wel Feyenoord heten. Sparta, uit geweken wegens verbouwing van Het Kasteel, krijgt alle kans om de tweede zege van het seizoen te beha len. Ajax begint nog niet eens zo beroerd, maar de kan sen zijn niet aan Litmanen en Arveladze besteed. De ploeg maakt zich er niet druk om. 'Het komt zo wel', denken de meesten. Het laconieke Ajax krijgt de dek sel op de neus als Tammer wel scoort. Vanaf dat moment is het plichtmatigheid troef bij de kampioen. Een opjager als Danny Blind wordt node gemist. Frank de Boer valt met een blessure uit en Sibon kopt nog een keer tegen de lat. Ajax aanvaardt de nederlaag gelaten. Ronald de Boer zegt na afloop: „Tegen zo'n slecht elftal heb ik de afgelopen jaren niet gevoetbald." Wat was Ajax dan wel niet? Morten Olsen, diep weggezonken in de dug-out, maakt een machteloze indruk. De F-side eist zingend zijn ver trek en wil bovendien de materiaalman in de basis: 'Sjakie in de spits.' Pijnlijker kan de situatie van Ajax niet uitgedrukt worden. SPflRTfl-flJflX 2-0 (1-0). 38. Tammer 1-0; 50. Krijgsman 2-0. Toeschouwers; 8.000. Scheidsrechter; Luinge. jfjai ia Jansen; Jaliens, Marilia, Nieuwenburg, Van dei Linden; Jalink, Krijgsman (87. Bias), Kayis; Tammer (61. Wouden), Van der Laan, Den Dunnen (76. Duijvenbode) Van dei Sai; Tobiasen, Rudy, Oliseh, (46. Dani), Frank de Boer (37. Melchiot); Ronald de Boer, Litmanen, Witschge (74. Sibon); Wamberto, Arveladze, Hoekstra

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 11