Zijn één jaar oudere broer Eddy was altijd de betere voetballer. 'Neem je broertje ook maar mee', zeiden ze tegen Eddy Spuugzat ok Glasgow Rangers, Feyenoord, AZ, Vitesse en op het laatste moment PSV meldden zich bij diens zaakwaarnemer Henk van Ginkel. „Toen ik hoorde dat Jan Wouters interesse voor mij had was ik gelijk verkocht." En dat is geen dooddoener volgens de Bilthovenaar. Verbluffend is de manier waarop Ferdi Vierklau bepaal de zaken weet te relativeren. Soms wekt hij de indruk dat hij per ongeluk in het betaalde voetbal is beland. In 1994 vertelde hij als verdediger van FC Utrecht aan Voetbal International dat zijn doorbraak naar het hoogste niveau veel te maken had met kleine toevallig heden: meningen van trainers, gunstige contacten. Zijn één jaar oudere broer Eddy was altijd de betere voetballer. Zowel bij Elinkwijk daarna als bij FC Utrecht ging de interesse altijd uit naar Eddy Vierklau. „Neem je broertje ook maar mee", zeiden ze toen tegen hem. Nu lacht Ferdi erom. „Ach, misschien ben ik ook een mazzelaar." In de zomer van 1996 vertrok hij naar Vitesse, waarmee hij FC Utrecht achter zich liet. Zijn voetballoopbaan verliep langs lijnen der geleidelijk heid. Tot Tenerife zich in de Rijnstad meldde. De problemen bij Tenerife hadden een ontnuchterend effect. Sinds zijn overgang van Vitesse (juni 1997) naar de club in Santa Cruz kreeg hij maandelijks veel minder geld overgemaakt dan hem was beloofd. „Elke keer stuurde het bestuur van de club een fax naar mij toe met daarin het verzoek om met mij en mijn zaakwaar nemer te praten over de wijze van betalen. In concreto hield dit in dat de club me driekwart van mijn maand salaris wilde uitkeren. Dit om de spelerssalarissen uit de boeken te houden." De advocaat van Vierklau, mr. Eric Vilé, bleef de club diverse malen sommeren het gehele salaris uit te keren. Daarop besloot het bestuur van Tenerife tot ranzige maatregelen. „Lieten ze mijn pinpas en credit card blokkeren, zodat ik nergens geld kon opnemen. Ze sloten zelfs mijn telefoon af. Ik was het spuugzat en besloot na de kerst niet meer terug te keren." Met de armen over elkaar en de blik op oneindig wachtte Vierklau geduldig op positievere ontwikkelin gen. „Ik heb in die tijd niet bewust gezocht naar een club. Ik wilde de zaak netjes tot een oplossing bren gen." „Ik heb achteraf geen spijt dat ik in 1997 een contract heb getekend bij Tenerife. Als je alles van tevoren weet, wordt het leven voorspelbaar. Tegenslagen zijn inherent aan het voetbal", meent Vierklau. De liefde voor Ajax lijkt onvoorwaardelijk. Een jeugd liefde bovendien. Vierklau herinnert zich nog dat Ajax' Leo Beenhakker hem polste voor het tweede elftal.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 35