mini's Revolutie: twee spitsen door Piet Keizer Ajax-fan (23) zoekt leuke (pen) vrienden om mee te schrijven en dingen te ondernemen. Ben je tussen de 22 en 27 jaar, dan klim je in de pen en schrijft naar: flngelique Lahaye, Seffenterstraat 17, 6291 GB Vaals Welke Ajax-supporter die geregeld naar een thuiswedstrijd gaat en die in de buurt van Nunspeet woont of die daar langs komt, zou mij, jongen van 14 jaar, dan in Nunspeet willen oppikken om mee te rijden. Christian Zernitz, Jan Mankesstraat 71, 8072 ZB Nunspeet. 0341-256129 Een 20-jarige Ajacied zoekt: wie o wie wil samen met mij naar de thuiswedstrijden gaan? Liefst bij Noord. Redoh Ichlas, Kever dijk 1, 13871 HL Weesp, 0294-410450 Te koop gevraagd: Ajax jaarboek 1972/1973 van Klaas Molenaar en Topclub Ajax nummer 4 van Frits Barend. Wim Lokerse, Caustraat 43, 4301 ML Zierikzee, 0111414041 I would like to correspond with people between 15-22 years old. I'm 17 years old and interested in Ajax, playing basketball and badminton, reading novels, going on picnics and parties. Edna Moreau Ongwae, Nyabururu Girls High, #533, Kisii, Kenya Ajax Spullen Beurs Ruilen van oud materiaal van 1900 tot nu. Inclusief Arenakaarten. 19 mei in het Cultureel Centrum 'Het Noorderlicht' Gruttoplein 2 te Diemen van 19-21 uur. Entree ƒ1,-, goede parkeergelegenheid. Voor meer info: 020-6997755 Ik wil graag schrijven met Ajax-supporters tussen de 10 en 13 jaar. Ik ben zelf 12. Wie schrijft mij? Vergeet niet je adres in de brief te zetten. Kevin Derksen, Franciscusstraat 83, 6681 VR Bemmel Qjax vernieuwt zich, en Jan Wouters zoekt in eerste instantie in Nederland naar de spelers die Ajax op een hoog internationaal niveau kunnen houden. Dat zijn we aan onze stand verplicht. Bovendien: ook de boekhouding klopt niet wanneer wij niets meer in Europa te zoeken zouden hebben. De vrees die even bestond, lijkt weer weggewaaid te zijn. We liggen - met nog een ploeg of vijf - in de race voor de Champions League en de UEFA- Cup. Met het aantrekken van veel belovende Nederlandse spe lers wil het voorlopig nog niet lukken. De uitstraling en spor tieve aantrekkingskracht van Ajax zijn geslonken, en met het naderend afscheid van Blind en het eventuele vertrek van Litmanen en Van der Sar is het decennium van Van Gaal aan haar eind geko men. Maar er moet ruimte gemaakt worden in de be staande selectie. Er moeten nogal wat spelers vertrekken, en er willen misschien nog wat buitenlanders naar een andere club. Wat er ook gebeurt binnen die selectie, Ajax en Wouters moeten in ieder geval niet gaan zoeken naar opvolgers van Blind, De Boer, Litmanen of wie dan ook. Dat is nog een gewoonte uit de twintigste eeuw. Spelers hoeven niet in het bestaand systeem te passen; onder leiding van Wouters en onder supervisie van Blind moet er wat nieuws opgebouwd worden. Shota Arveladze in goeie doen is een aanvaller die voor Ajax van groot belang is. Shota is naar mijn mening één van de belangrijkste spelers voor de toekomst. Verder lijkt het erop dat Jesper Gronkjaer zich een topplek in de pikorde aan het verwerven is. Twee aanvallers die hun stempel op team en speelwijze kunnen drukken, is voor elke club een grote rijkdom. Het gevolg hiervan zou kunnen zijn dat Ajax - Wouters dus - zich gaat richten op een elftal dat niet meer met drie spitsen gaat spelen, maar de Georgiër en de Deen letterlijk als speerpunten gaat gebruiken. Voor Shota zal het een terugkeer naar oude normen betekenen. Hij speelde voor zijn Ajax-tijd altijd zo. Hij is immers niet opgegroeid met de Ajax-cultuur. En ook Gronkjaer zal zich vrijer over het veld kunnen en durven bewegen, en vanuit elke positie zijn snelheid en andere kwaliteiten etaleren. Ik weet het: met dit voorstel lijkt het misschien of ik een revolutie wil ontketenen. Ajax met slechts twee spit- sen...En dan, voor de brood nodige steun, bij voorkeur met vijf in plaats van vier middenvelders. De noodzakelijke versterkin gen in de selectie komen hopelijk uit Nederland. Zitten er bij Jong Oranje toekom stige Ajacieden, zijn er bij de voormalige en huidige Ajax-jeugd voetballers die ook voor Ajax de volgende eeuw in gaan? Ik denk dat er wel 15 tot 20 kandidaten in Nederland rondlopen. Wie dan wel? Die hou ik nog een poosje voor me.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 33