Voor al die namen (Dit soort wedstrijden staat in het teken van de verbroe dering en is een moment van over denking' O Inside News Qer nagedachtenis aan de vliegramp van 7 juni 1989 in Suriname, organiseren Stichting Kleurrijk 7 juni en Stichting Voetbalsport Suriname op 20 mei a.s. in de Kuip een Memorial Match tussen de Suri-profs en Feyenoord. Tijdens de vliegramp tien jaar geleden kwamen er 176 mensen om, waaronder het Kleurrijk voetbal elftal. Elf mensen overleefden de ramp. leder jaar organiseert Stichting Kleurrijk 7 juni een herdenkingsdienst voor alle nabestaanden en belang stellenden. In de loop der jaren wordt de belangstelling alleen maar groter. Mensen lopen niet meer weg voor hun rouwproces, anderen willen juist die mensen hun steun betuigen. Verdriet is iets universeels en heeft niets te maken met geloof, kleur of sexe. ledereen die een geliefde heeft verloren kan zich in de positie van de nabestaanden verplaatsen. Eén van de nabestaanden is Sylvia Doesburg. Zij was de vrouw van Lloyd Doesburg, keeper bij Ajax. Een aantal jaren na de ramp heeft zij zitting genomen in het bestuur van de stichting en is verantwoordelijk voor het adminstratie- ve gedeelte. „Dit soort wedstrijden staat in het teken van de verbroedering en is een moment van overden king. Juist op deze dag zou iedereen zich moeten reali seren dat we in een multi-culturele samenleving leven, ledereen leeft naast en met elkaar. Dat gebeurt helaas niet overal als je bijvoorbeeld kijkt naar Kosovo." „Het zou voor iedereen die met deze dag bezig is heel veel betekenen als de supporters van de verschillende voetbalverenigingen konden laten zien dat deze dag ook voor hun een dag is van overdenking en verbroe dering." Deze benefiet-wedstrijd zal worden gespeeld tussen een gelegenheidselftal van Surinaamse spelers die nog actief zijn in de verschillende competities en Feyenoord. Kaarten voor de wedstrijd zullen worden verkocht bij de normale verkooppunten. De recette zal ten goede komen aan een monument in Suriname en aan het voortbestaan van de herdenkingen in de komende jaren. In Suriname wordt er niets gedaan aan de herdenking van de vliegtuigramp. Het vliegtuig vloog voor de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM). Na onderzoek bleek dat het vliegtuig niet alleen verou derd was en niet meer voldeed aan de minimale nor men, maar werd gevlogen door niet gekwalificeerde 'piloten'. Ook het systeem op de luchthaven Zanderij dat het vliegtuig door de mist had moeten loodsen, was defect. Vijf kilometer van het vliegveld is het neer gestort. Dit jaar wordt er voor het eerst een herdenking georganiseerd in Suriname in de vorm van een voetbalwedstrijd tussen het Kleurrijk elftal en het Surinaams elftal. Deze zal in juni plaatsvinden. Als lid van de supporters vereniging maak je kans om twee tickets met entreebewijs voor deze wedstrijd te winnen. Zie hiervoor volgende pagina Inside News. TEKST: LIESBETH ZIJLSTRA

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 19