mini's Leven tussen hoop en vrees door Nico Smith Ik ben op zoek naar alles van Ajax vooral posters, foro's met handtekening, kaarten van Oliseh, Arveladze, Blind, Van der Sar en hitmanen. Rob Jongetius, JS. Bachstraat 68, 3533 XD Utrecht Gevraagd: gebruikte telefoon kaarten en Arenakaarten. Cerard van den Esscheit, Kalmoesstraat 61, 7322 NJ Apeldoorn I would like to correspond with members of the supportersclub Ajax. I am interested in any information about Ajax Amsterdam. Piotr Chwielowslti, ul Wiepoolley Tosu 10 B, 57-400 Wowa Ruda, Polen Te koop: Ajax Life jaargang 5 (1998), nummer 1 t/m 6, Ajax Magazine jaargang 11 (97/98) nummer 2 t/m 8. Op aanvraag ook andere jaargangen, maar niet compleet. Prijs verzend kosten. Weg=weg. Sonja van Emden, Aalsmeerderdijk 135, 1438 AX Oude Meer Ik spaar/zoek alles van Richard Witschge. Ik heb genoeg aan ruilmateriaal. Ook zoek ik ande re Richard Witschge fans om mee te pennen (18-21 jaar). Dus klim in je pen als je een Witschge fan bent. Linda Bakker, Scheepstimmerdijk 73, 4301 LS Zierikzee Ik zoek adressen van alle Braziliaanse prof en amateur clubs (Campenato Brasileiro), de complete videoband opnamen en het originele programma boekje: Ajax-Gremio (Tokio, Japan, Toyota Europa/Zuid- Amerika 28 nov. 1995) en origi nele handtekeningen met foto's van (ex-) Braziliaanse voetbal lers over de hele wereld. Roy Uffing, Pinkslo 10, 6923 CH Groessen Ik ben op zoek naar alles van Jari Litmanen, Ole Tobiasen, Andrzej Rudy en Dean Gorré. Rob Jongerius, Keistraat 3, 3512 HV Utrecht Gezocht: entreebewijzen van gespeelde voetbalwedstrijden van Ajax in de Europa Cup en Wereldbeker (hoe ouder, hoe beter). Ik heb ruilmateriaal, maar wil er ook evt. een vergoe ding voor geven. Andrew Jacobs, Pritterweg 4, 5825 BM Overloon Vervolg op pagina 33 e gaan niet lekker, het gaat te stroef. We doen het met wat we hebben en dat is helaas niet genoeg. Qua techniek, zegt men, is alles aanwezig. En zoals iedereen weet is men de autoriteit. Maar heeft men gelijk en moeten wij berusten in hetgeen ons voorgeschoteld wordt? ik dacht het niet. Column Moeten wij berusten in het feit dat wij, Ajacieden en supporters van Ajax, in de vrijwel onafgebroken reeks van 35 jaar Europees voetbal in het hon derdjarig bestaan van onze club niet acteren in Europa? Hier volstaat een volmondig NEE. Deze berusting gaat mij iets te ver en naar ik hoop aan mij voorbij. En dan nog iets wat mij niet lekker zit: ik verdien eigenlijk meer dan dat ik krijg! Zo zijn er met mij velen. Want als je naar presteren verdient, verdien je naar wat je presteert. Als je dan kijkt naar onze top, gaat deze vergelijking scheef. En niet zomaar scheef. Ajax betaalt de hoogste lonen in Nederland. Dus zou je denken dat wij op het hoog ste niveau moeten presteren. Bedrogen ontwaak je uit je droom, want dat is helaas niet zo. In het honderdste jaar, kun je het je voorstellen. Naar het schijnt zal dit een optie voor de nabije toekomst kunnen zijn. Dit kan niet waar zijn. Dit is een worst case scenario. Een scenario dat in geen 35 jaar is voorgekomen, moet dat onze toekomst zijn? Alweer kan ik dit met een vol mondig NEE in mijn arrogan tie weerleggen. Maar ben ik rationeel en eerlijk naar mij zelf en de lezer? Echt weer leggen kan ik het nieten dat bevreest mij. Maar aan de andere kant is angst een slechte raadgever, dus zal ik niet berusten in een mindere plaats dan de vierde. Helaas moet ik berusten in het feit dat wij geen eerste worden, verdere berusting is niet bespreekbaar. Maar ik kan schreeuwen tot mijn longen en stem band het begeven, de speler in het veld moet het doen. Wij staan alleen, schreeuwend en biddend in de vakken, de goden smekend om betere tijden. Moet ik dat laten begaan of ga ik er tegen aan? Het eerste is de definitie van een nederlaag, het twee de lonkt en geeft de mogelijkheid tot overwinnen. Dan rest mij alleen te resumeren, ik ben een Ajacied, vandaar mijn keuze. 18 maart 2000: 100 jaar Ajax, 36 jaar Europees voetbal.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 17