O 'Mijn eerste wedstrijd was een kampioens wedstrijd. Welke weet ik niet meer precies. Het was in het Olympisch Stadion. Ik stond op vak TT en de sfeer was uitstekend. Sinds de opening van de Arena ben ik in het bezit van een seizoenkaart. Mijn eerste indruk was: Help, wat een ramp!' n de Arena miste ik de sfeer van De Meer en het Olympisch Stadion. Na flink wat balen en ergeren kwam er vlak voor PSV-Ajax een gedachte in mij op. Ik dacht 'zou iedereen in het vak het wel zo tof vinden?' Ik kwam voor de sfeer naar het stadion, ik wilde achter mijn club STAAN en niet zittend met een hamburger van de Mac in je bek! Ik ben opgestaan en gaan informeren of er niet meer supporters zouden willen staan. Ik heb een brief uitgedeeld met de oproep om op de trappen te gaan staan en te zingen voor de club. Het werkte! Sindsdien staat de trap lekker vol en er wordt gezongen en er is weer gezelligheid. Andere vakken vroegen hoe wij dit zo voor elkaar hadden gekregen. Veel suppor ters willen wel maar ze weten niet hoe. Tijdens het uitdelen van de brieven was er veel gezeik van Arena-stewards. Wil de Arena geen sfeer? Ik hoop dus dat meer mensen gaan staan en zingen. Moet de F-side soms alléén zingen? Moeten we luisteren naar wat het uit-publiek te bieden heeft? Nee toch? Dat de Arena op een badkuip lijkt weten we allemaal. Maar iedereen zingt toch ook onder de douche? Waar zijn de tijden van de massale zangkoren gebleven? De Arena moet echter ook willen meewerken. Hebben de supporters een spandoek gemaakt, komen stewards vertellen dat het te groot is. Moeten we soms de breedte van een toiletrol aanhouden? Soms denk ik weieens dat de Arena geen sfeer wil. Want als wij massaal gaan zingen doet dat natuurlijk pijn aan de oortjes van al die Bobo's. Geef mij maar weer het Olympisch Stadion. Lekker feest! In de regen, maar dat maakte niets uit. Er was tenminste wél sfeer. Maar ja, echte sfeer is helaas niet MEER. Marco Krispijn De rubriek Vaktaal staat open voor meningen van supporters. Heb je iets op je lever? Schrijf een column van ongeveer 425 woorden en stuur die, onder vermelding van naam, adres, en telefoonnummer naar: Ajax-Life, Postbus 22944, 1100 DK Amsterdam o.v.v Vaktaal.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 47