Ajax maakt zich op voor een nieuw hoofdstuk in de bijna honderdjarige geschiedenis. Belangrijke spelers vertrekken (De Boertjes) of stoppen (Blind). Toch moet Ajax snel weer een team in het veld brengen dat de competitie aan kan gaan met de welgestelde clubs uit Zuid-Europa, Duitsland en Engeland. Ajax-voorzitter Michael van Praag maakt zich echter geen zorgen over de toekomst van Ajax. Volgens hem heeft zijn club een belangrijk wapen in de strijd met de rijkere clubs: „Opleiden, opleiden, opleiden." de toekomst van Ajax e Ajax-voorzitter zal zich zijn tienjarig jubileum (in januari van dit jaar) waarschijnlijk anders hebben voorgesteld. Niet overwinteren in Europa en zo goed als uitgeschakeld zijn voor het kampioenschap: het is voor Ajax een flinke opgave om dit seizoen nog enige glans te geven. En de club kan het zich niet permitteren om kwalificatie voor de Champions League te missen. Michael Van Praag: „Kwalificatie is voor ons een absolute must. De inkom sten die het toernooi kan genereren, hebben we brood nodig voor onze exploitatie. Natuurlijk, Ajax is een gezonde club. Maar als we de Champions League een paar jaar zouden missen, zouden toch vrij snel in de rode cijfers belanden." Van Praag maakt zich daar echter geen zorgen om. „Vergeet niet dat we nu nog steeds een groot aantal topvoetbal Iers hebben. Een groep die vorig jaar de dubbel heeft gehaald en die in het begin fantastisch speelde. Bij alle nieuwe spelers zie je dat ze of een periode nodig hebben om te wennen bij Ajax of dat ze een terugval hebben in het tweede jaar - wat volgens mij met Shota Arveladze gebeurd is. Maar het goede voetbal komt heus wel weer terug. Deze trainer heeft een echte winnaarsmentaliteit - dat heb ik in Zuid- Afrika met mijn eigen ogen kunnen zien. Ik heb daar zeer veel vertrouwen in." Ook de voorspelde leegloop aan het eind van dit seizoen bezorgt Van Praag geen slapeloze nachten. Dat De Boertjes vertrokken zijn en dat Blind stopt is duidelijk. Maar dat het vertrek van belangrijke spelers als Litmanen en Van der Sar al beklonken zou zijn, ontkent hij met klem. „Dat Edwin van der Sar vertrekt leiden, oplei

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 34