F-side houdt van Volendam 'Rond wedstrijden tussen Ajax en Volendam hangt altijd een aparte sfeer. Vooraf al. Tussen de supporters kan het nooit kwaad' Olympisch Stadion „Wanneer de supportersvereniging exact is opgericht weet niemand", zegt Molenaar. Ik vermoed dat er al sinds de oprichting van de club in de jaren twintig een supportersvereniging bestaat." Molenaar rept van een aparte sfeer rond de wed strijden tussen Ajax en Volendam. Hij is de vijftig al gepasseerd, maar de mooiste herinneringen bewaart hij aan een duel dat nog niet zo lang geleden dateert. „Zo'n vier jaar geleden speelde Volendam zijn thuis wedstrijd tegen Ajax in het Olympisch Stadion. Het werd een memorabele avond. Meer dan 25 bussen met Volendamsupporters, voorgegaan door een politie- escorte, gingen er heen. Volendam won met 1-0 door een doelpunt van Arie Opdam. Vooral de terugreis onvergetelijk. Maar er springen ook andere wedstrij den in mijn gedachten, zoals een wedstrijd in Volendam die 4-5 werd. Dat was in de tijd van Cees en Henk Groot. Rond wedstrijden tussen Ajax en Volendam hangt altijd een aparte sfeer. Vooraf al. Tussen de supporters kan het nooit kwaad." Tussen de clubs had misschien al lang een samen werking op poten moeten staan, want ook in de voor afgaande jaren had Volendam baat bij spelers die bij Ajax net buiten de boot vielen of tijd nodig hadden om te rijpen, zoals Reiziger, Schulp of Berck-Beelenkamp. In de afgelopen jaren lieten beide clubbesturen zich wel eens uit iets over zo'n verband, maar tot een con creet gesprek kwam het nooit. REMCO STUNNENBERG AMSTERDAM - De beruchte en bevreesde F-side van Ajax heeft zich gisteren, tijdens Ajax-FC Twente (3-0), van de teste kant laten zien. Samen met vrijwilligers van FC, Vo lendam hield de harde kern in de Arena een collecte voor het noodlijdende eerste-divi- sionist. Veertig F-siders en ruim twintig Volendammers haalden liefst 22.500 gulden binnen. Het initiatief voor deze actie ontstond donderdag bij teide supporterskampen, ze wisten het echter niet van elkaar. Terwijl Klaas Leeflang, als vrijwilliger in dienst bij Vo lendam, de slaap niet kon vat ten en plots op het idee kwam voor de collecte, kreeg Ma rianne M„ een vertegenwoor digstervan de F-side, een tele foontje van twee companen: moeten wij niet iets voor FC Volendam doen? Het plan voor de collecte was vervolgens snel beklonken. Bij de Amsterdamse en Volen- damse aanhang viel het ini tiatief in goede aarde. Fr moest wel toestemming voor worden verleend door het Ajax-bestuur. Dat was geen probleem. Voorzitter Van Praag vond het een prachtig plan. Nadat de preses nog maar net zijn toestemming aan de F- side had verleend, rinkelde zijn telefoon opnieuw. Dit maal was het FC. Volendam- manager Cor Veerman, met precies hetzelfde verzoek. Puur toeval. Uiteraard kreeg ook Veerman een jpositief ant woord van de voorzitter. Blijft de waag, waarom F-si- ders in de bres springen voor Volendam. Marianne: "De F- side heeft van oudsher een heel goede band met Volen dam. En wij willen dan ook dat FC Volendam blijft be staan. Tevens hopen wij dat de dub zo snel mogelijk te rugkeert in de eredivisie." Tijdens wedstrijden van Ajax in Volendam was hef altijd be- regezellig. Het is een positie ve en sportieve club. in Volen dam konden wij gezellig met supporters van de club de kroeg in en een biertje drin ken." Ook is het Marianne de laat ste weken opgevallen dat niet alleen bij de F-side wordt meegeleefd met het in finan ciële nood verkerende Volen dam. "Mijn man is taxi chauffeur in de stad. Hoe vaak hij wel niet door Amster damse klanten wordt aange sproken over de club." En Ma rianne hoort zelf ook gere geld Amsterdammers die het over de situatie bij Volendam hebben. Voor de Volendammers was de collecte een geheel nieuwe ervaring. De F-siders zijn al vaker met de bus door het sta dion rondgegaan. Voor Carlo Picornie, de F-sider die tijdens de rellen in Beverwijk om het leven kwam. Toen werd vier duizend gulden opgehaald. Leeflang was gisteravond een bijzonder gelukkig mens: "Dit resultaat heeft mijn stoutste verwachtingen overtroffen. Ik had gerekend op hooguit tienduizend gulden." Inmid dels 1 lebben ook supporters van FC Utrecht en De Graaf schap hulp aangeboden.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 16