mutt» 'Rond wedstrijden tussen Ajax en Volendam hangt altijd een aparte sfeer.' m I «ws De thuishaven <SR .if Jari Litmanen scooit tegen Volendam Runderkamp is niet meer. Precies elf jaar nadat het kleine maar knusse supportershome werd geopend (3 januari 1988) kwam hij te overlijden. Menige Volendam-supporter werd in rouw gedompeld. Klaas Molenaar, jarenlang bestuurslid aan de zijde van Runderkamp: „Henk is de grote man geweest achter de supportersvereniging. Door hem en zijn gigantische inzet is het opgebloeid tot wat het nu is. Waar de leden ook vandaan kwamen, de Veluwe, Soest, Amstelveen, ze werden en worden altijd goed ontvangen." Niet iedereen waardeerde het werk van Henk Runderkamp en dat wist hij zelf drommels goed. Runderkamp had het niet zo op passanten waarvan hij dacht dat ze zich dikwijls verrijkten aan de club. En Runderkamp dacht niet alleen, hij wist ook een hoop. Runderkamp en zijn supportersvereniging droegen financieel bij aan het boek '75 jaar voetbal in Volendam', geschreven door Cor Tol. „De vereniging doet veel voor haar leden", zegt Klaas Molenaar, „Het lidmaatschap is al jaren twintig gulden en de vereni ging kende de laatste jaren een explosieve groei. Met ruim 1500 leden zijn we één van de grootste van ons land." „Voor die leden organiseren we behalve de normale loterij tijdens de thuiswedstrijden, diverse activiteiten, zoals een toto. Aan het begin van het seizoen kan ieder lid, maar ook de Volendammer die niet lid is, een toto over tien wedstrijden invullen waarin voorspellingen gedaan moeten worden omtrent de FC. Uitslagen, klassering, etcetera. Aan die toto zijn geldprijzen ver bonden. Ook hebben we vier keer per seizoen een actie waarbij eenieder de rust- en eindstand van een thuiswedstrijd dient te raden. Het leuke is dat er ook leden meedoen uit Australië, Canada en Zuid-Afrika. Het wordt alleen een probleem wanneer zo'n lid een prijs wint..." Net als bij Ajax wordt het programmaboekje, 'De Thuishaven', gratis aangeboden aan toeschouwers. Leden van de vereniging krijgen maandelijks een apart opgezet orgaan thuisgestuurd. „Bij uitwedstrijden proberen we altijd bij voldoende animo bussen te laten rijden", vervolgt Molenaar. „Onlangs bij de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles mochten leden voor f 2,50 mee om de FC te steunen. Normaal is het een tientje. Voor de niet-leden is het iets duurder." Henk Runderkamp samen met Pé Mühren

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 15