1 'Nooit meer zoals tegen Vitesse' Supporter Vak 'Mijn eerste Ajax-wedstrijd was Ajax-Lazio Roma (5-0) in augustus 1995. Ik ben voor Ajax omdat Ajax normaal gesproken fris en aanvallend voetbal speelt. Ook hou ik van die brutale jochies die ineens doorbreken en de bluf en het gogme van Ajax. Mijn favorieten zijn Van der Sar, de heren De Boer en Litmanen (houd die man bij Ajax! Een betere nummer tien vind je nergens ter wereld).' Vaktaal Wh faojf H| e laatste tijd word je als Ajacied niet echt vrolijk van de resultaten van je duppie. Het lijkt er dit seizoen op dat Ajax geen scorende spits op de mat kan brengen die nog enigszins wat scorend vermogen heeft. Brutil Hosé heeft het vast wel in zich om een goede spits te worden, maar hijzelf zal toch ook wel begrijpen dat zijn keus een noodgreep van Olsen is geweest. Nee, Brutil, blijf jij nog maar één seizoen stinkend je best doen bij Ajax-2, want het hoge niveau kun je nog niet aan. Helaas moet je dan ook constateren dat hij de enige Ajacied uit de jeugd is die zijn debuut maakte dit seizoen. Er gaan zelfs geluiden rond dat er in de jeugd te weinig écht grote talenten als Kluivert of Seedorf rondlopen. Kortom: door gebrek aan talent dreigt Ajax zijn identiteit te verliezen, ledereen binnen Ajax moet er doordrongen van zijn dat er in een volgende lichting spelers er maar een paar tussen zit die de top zullen halen. Op zulke spelers moet je zuinig zijn; biedt ze langdurige contracten aan, zodat ze niet (zoals Seedorf) na één jaar als vaste kracht in het eerste te spelen, alweer naar het buitenland vertrekken. Nou weet ik ook wel dat ze in het buitenland buitensporig veel geld voor zo'n speler neertellen, maar soms lijkt het erop dat het Ajax-bestuur geen enkele moeite doet om spelers te behouden. En toch is er voor mij maar één Ajax, namelijk mijn Ajax. Samen zullen we als supporters er het beste van moeten maken. Nou zit ik in vak 413, dat door de F-side verweten wordt sfeerloos te zijn (al zit er inmiddels wel wat verbetering in). Toch ben ik er trots op om in dit vak te zitten. Dit is mijn eerste jaar met een seizoenkaart en ik heb er nog steeds geen spijt van. Maar al doet het me telkens zeer als de heren op het veld me in de steek laten, ik blijf komen. Ook al moet ik er een lange treinreis voor maken. Ik wil de heren voetballers één ding meegeven: toon in elk geval inzet en zet nooit, maar dan ook nooit meer, zo'n wanprestatie neer als in de eerste helft tegen Vitesse. Toen dacht ik: 'dit is mijn Ajax niet'. En Edwin: keep voortaan in het donkerblauw, dat fluorescerend groen stond je niet en het schrok Vitesse niet echt af. Jongens, maak er nog een mooi seizoen van met nog vele hoogtepunten. Koen Kooiman De rubriek Vaktaal staat open voor meningen van supporters. Heb je iets op je lever? Schrijf een column van ongeveer 425 woorden en stuur die, onder vermelding van naam, adres, en telefoonnummer naar: Ajax-Life, Postbus 22944,1100 DK Amsterdam o.v.v Vaktaal.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 41