mini's Johan Cruijff: 14op1 door Piet Keizer Mi©:!! SM wm wto Hello! My name is Daniela. I'm a 16 yeai old gill bom Germany and a very big supporter of fljax, I would like to have penfriends that are as fanatic as I am. So please take a pen and write a letter in German or in English. Daniela Schönenstein, Schulstrasse 4, 53913 Swisstal, Duitsland. Gezocht: lege Arena-betaalkaarten voor mijn verzameling. Ik ben bereid om jouw postzegel te vergoeden. Gerben Prins (7 jaar), Rembrandtlaan 85, 3241 AH Middelharnis. 29-jarige Ajax-gek uit de omgeving van Venlo zoekt vriendin die met mij naar Ajax-wedstrijden wil gaan en eventueel een relatie wil opbouwen. Ben jij die spontane, lieve, eerlijke en gekke meid, op Nike's en in spijkerbroek en trainingsjas? Schrijf dan naar R. Timmermans, Hoefsmidstraat 13, 5991 KB Baarlo (L). Ik spaar kaartjes van voetbalwedstrijden van Ajax, EK's, WK's en Europacup wedstrijden. Wie kan mij helpen? jeroen Geerdink, Lichtevoordseweg 8, 7141 DX Groenlo. Hoi, ik ben Henk Bosch (7 jaar) en ik ben een grote fan van Edwin van der Sar. Wie kan mij helpen aan spulletjes van Van der Sar? Ik heb ruilmateriaal van andere spelers. Henk Bosch, Saturnusstraat 34, 1223 HH Hilversum. Hello, I'm searching for friends in internet. About myself: my name is Arthur, I'm from Russia and I live in Nizhny Novgorod (second city in Russia after Moscow). Please write to me, I think I'm the only Russian fan of Ajax! My emailadress: peasl@uic.nnov.ru. Danny (7 jaar) en Mike (5 jaar) zijn grote fans van Arveladze en Kinkladze. Wie kan deze jongens aan iets leuks helpen van deze spelers? Familie Te Kloese, Irisstraat 29, 1214 ER Hilversum. Wie heeft voor mij de videoband van het supportersfeest van Ajax? Ik ben bereid hier een vergoeding voor te betalen. Dennis Dormans, tel. 045-5273339. Ik zoek alles van Patrick Kluivert. Ik heb veel ruilmateriaal, onder andere van Frank en Ronald de Boer en Dani. Elma Weezepoel, Calsstraat 32, 4463 XA Goes. Ik ben een hele grote Ajax-fan van 15 jaar. Ik zou graag willen schrijven met jongens of meisjes van mijn leeftijd die ook fan zijn van Ajax, liefst uit de omgeving van Zwolle. Mijn andere hobby's zijn zwemmen, scouting, Nederlands elftal. Schrijf naar: Inge Wouters, De Spade 1, 8141 HB Hcino. Gezocht: een breipatroon van het Ajax-logo. Met een kopie ben ik ook blij. Kosten worden eventueel vergoed. Jacqueline Bellaard, Fuutstraat 18, 3312 RJ Dordrecht. Vervolg op pagina 43 De beste voetballer van de eeuw in Europa is Johan Cruijff. Zijn uitverkiezing is een erkenning voor de Betondorper en Amster dammer. Hij is voor alle Ajacieden allang een leven de legende. Zijn eerste plaats is van bijzondere waarde en terecht, al zullen fans in Duitsland, Engeland en Spanje daar natuurlijk anders over denken. Franz Beckenbauer, Alfredo di Stefano, Bobby Charlton, Eusebio, Puskas en Platini zijn de gerespecteerde collega's die de grote onderschei ding aan Cruijff moeten laten. Opmerkelijk is dat de genomineerden - met uitzondering van ausputzer Beckenbauer - een aanvallende rol hebben gespeeld bij hun club en het nationale team. Spijtig genoeg heeft Marco van Basten zijn glanzende carrière voortijdig moeten beëindigen, anders was hij hoger geëin digd op deze ranglijst. Niette min is zijn tiende plaats eer vol, als je beseft dat hij nog deel had kunnen uitmaken van de huidige, actieve gene ratie. Alle uitverkorenen - Bec kenbauer uitgezonderd - zijn pure aanvallers en ook top scorers geweest. De slagvaar digheid, creativiteit en vrijwel perfecte persoonlijke techniek zijn bepalend geweest. Het is de vraag of het hedendaags voetbal en haar coaches nog toestaan dat dergelijke individuen zich mogen en kunnen ontwikkelen of manifesteren. Ajax en Cruijff zijn onverbrekelijk met elkaar ver bonden, daar kan geen leven in Barcelona ook maar iets aan doen. Tot zijn 26ste jaar heeft Cruijff voor Ajax gespeeld. Ajax heeft in die periode de grootste successen uit zijn geschiedenis behaald en dit is vooral aan Cruijffs aanwezigheid te danken. De vele kampioenschappen, nationale bekers en 4 Europa-cup finales, waarvan er drie zijn gewonnen, getuigen hiervan. Uiteraard heeft Cruijff dit niet alleen gedaan. De ploeg bestond uit meerdere top- spelers, die vrijwel zonder uitzondering interna- Column tionals waren. Ook met Barcelona heeft Cruijff een bijzondere band, want bij die club is hij - net als bij Ajax - teruggekeerd. Overal is onze levende legende zeer succesvol geweest, en het is telkens weer een genot om hem bijvoorbeeld op een videoband nog eens in actie te zien. Zo laat de film Nummer 14 het verleden weer even herleven. Dat kan soms een verademing zijn, maar ook een bron van ergernis als je het vergelijkt met het hedendaags voetbalgebeuren. Ik heb ook jarenlang het genoegen gekend om met Johan samen te spelen en te trainen. Rinus Michels - de grondlegger van de toptijden voor Ajax - vond dat de conditie van de selectie optimaal moest zijn. De Europese voetballer van deze eeuw dacht en denkt daar nog anders over: „Er is geen speler die sneller is dan de bal". Dit is altijd zijn filosofie geble ven. Zijn inzet bij condi tietraining was een doorlo pend compromis. De techni sche en tactische trainingen gebruikte hij om zijn techni sche vaardigheden te onder houden, te vervolmaken - wie kan zijn voorzet met de bui tenkant van zijn rechtervoet van links ooit vergeten? - en te experimenteren met wat er nóg meer mogelijk was met de bal. Ik denk nog steeds met veel plezier aan die trainingen, waar ik dan zijn partner was. Zijn onstilbare honger naar meer en beter, levert hem zoveel jaren na zijn actieve voetbalcarrière de terechte uitverkiezing op. Piet Keizei v.viT':'

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 33