Vierde grasmat Kunstgras Bruin café voor Ajax-fans tussenliggende maanden kunnen wij dan andere din gen doen in het stadion. Ajax is voor ons het allerbe langrijkste, maar die andere activiteiten hebben wij ook nodig. Ajax is het daar overigens mee eens." Dit seizoen is de Amsterdam Arena alweer toe aan de vierde grasmat. De eerste mat had te veel geleden onder de augustushitte. De tweede was niet vlak genoeg en zag er vervolgens door het vele rollen al snel niet goed meer uit. Jan Gaasterland: „Weer ont stond er toen een discussie over de grasmat en dat wil den we niet. Ook voor ons is het spel van Ajax zo belangrijk dat we samen met de directie van het sta dion hebben besloten om nog voor de winterstop een derde grasmat neer te leggen." Gelukkig voor Ajax en de Amsterdam Arena lag de derde grasmat er gelijk goed in. Henk Markerink: „Aan de laatste herbezoding hebben we extra veel zorg besteed. We hebben nu de Engelsen betrokken bij de aanleg van het veld. Dankzij hen en onze eigen onder- houdsmensen hadden we een uitstekende beginkwali- teit, die we ook bij de nieuwe mat kunnen realiseren. En wellicht beginnen we in het voorjaar van 1999 al met het bijlichten van de grasmat met 'hasjlampen', om de groei van het gras te bevorderen." De Amsterdam Arena onderzoekt ondertussen nog wel ander manieren om een goede grasmat in het sta dion te houden: een mobiel veld - in delen - en zelfs een veld dat opgehesen kan worden. De ruimte onder het veld verandert dan in een hal. Jan Gaasterland: „Daar zijn al grappen over gemaakt. Als de wedstrijd niet goed genoeg is, kun je het veld ophijsen en de toeschouwers iets anders bieden, bijvoorbeeld een concert." Een UEEA-deskundige heeft Jan Gaasterland overi gens verzekerd dat het grasprobleem zichzelf zal oplossen. „Het is slechts een kwestie van tijd of ze heb ben een grassoort gekweekt die in het donker kan groeien of een kunstgrassoort ontwikkeld die de kwali teit heeft van echt gras." Henk Markerink: „Geleerden zeggen dat er binnen vijf jaar kunstgras bestaat waar je zonder probleem slidings op kan maken. Maar her bezoding blijft voorlopig onze belangrijkste troef." Tenslotte wil Jan Gaasterland wil er op wijzen dat het probleem met de grasmat in zijn stadion niet zo uniek is als iedereen denkt. „In stadions die zo intensief gebruikt worden, is herbezoding een doodnormaal verschijnsel." Henk Markerink: „Old Trafford en San Siro hebben ook net weer een nieuwe mat gekregen. Eén ding moeten de mensen niet vergeten: in septem ber en oktober waren veel velden abominabel. Omdat wij het dak dicht kunnen doen, hadden wij in die perio de een aanzienlijk beter bespeelbare grasmat. Over een heel seizoen gemeten hebben wij zeker één van de best bespeelbare velden. Wat we natuurlijk wel willen is dat de kwaliteit nog beter wordt. Ajax moet te allen tijde op een biljartlaken spelen." De directie van de Amsterdam Arena heeft nog een paar leuke nieuw tjes voor de supporters. Volgend seizoen wordt in de 'wang' van de noord tribune een bruin café geopend, met uitzicht op het veld. jan Gaasterland: „Daar kunnen supporters gezellig een biertje drinken. Wellicht gaan we in het café ook iets doen met de Man of the match en laten we op monitoren na afloop van de wedstrijd de persconferentie zien." Daarnaast zijn er vergevorderde plannen om de omloop van het stadion tijdens de winter maanden te verwarmen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 31