vragen aan.... van de - 4 ik ,f Hoe oud was je toen je begon met keepen? Wie was vroeger je idool? Weike collega bewonder je op dit moment het meest? Zit er veel talent onder de jongste lichting keepers? Wat zijn de verschillen tussen je oude keeperstrainer Ftans Hoek en je huidige, Wil Coort? Welke veldspder bewonder je het meest? Je hebt nog een tweejarig contract bij Ajax. Wat ga je daarna doen? gerucht wil dat je volgend jaar bij iahchester United onder de lat staat. Q Waar rook is.... iW' Tenslotte Welk advies zou jij je voetballende zoon later willen geven? l „Ik was zeven toen ik begon met voetballen. Op mijn achtste stond ik voor het eerst tussen de palen. De vaste keeper was geblesseerd en de trainer vroeg mij om het een keer te proberen. Ik was toen ook al vrij lang." „Mijn oom. Die speelde destijds bij Volendam. Ik keek veel tegen hem op." „Ik kan niet zomaar een keuze maken. Er is een grote groep keepers die goed voor de dag komt. Ik hou van moderne keepers die in staat zijn om voor elke situatie een oplossing te bedenken. Langzamerhand ontwikkelen keepers zich. Het meevoetballen gaat steeds beter." „Genoeg. Als ze het voetballende gedeelte maar een beetje in de gaten houden. Jongens van twaalf, dertien jaar zijn niet anders gewend. Dat was bij ons niet zo. De keepers van mijn generatie moesten dat zeven jaar geleden ineens leren." „Frans had zelf veel eredivisie-ervaring opgedaan. Wil daarentegen zit wat minder lang in het vak en heeft een wat andere visie dan Frans. Onder Hoek heb ik enorm veel geleerd. Dat kan Ruud Hesp nu bij Barcelona beamen." (zonder aarzeling) „Jari. De manier waarop hij altijd met zijn vak bezig is, dwingt respect af. Die gedrevenheid. Als hij geblesseerd is, probeert hij altijd voor tweehonderd procent terug te komen." „Dat weet ik nog niet." „Mijn zaakwaarnemer en ik hebben niets van United gehoord. Dat gerucht is uit de lucht gegrepen en niet op feiten gebaseerd. „Oké. Het is leuk dat je naam genoemd wordt in Engeland. Maar daar blijft het bij. Heus, geloof me. Er is niets gaande." „Geen advies. Ik heb een aversie tegen blèrende c.q. betweterige ouders langs het voetbalveld. Als mijn zoon geen voetballer wil worden, vind ik het ook best." FOTO'S: RON RICHEL

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 25