O Amsterdam, 26 januari 1999 Geachte leden, U heeft inmiddels via de media berichten kunnen ontvangen over de situatie binnen de Supportersvereniging Ajax. Het lijkt ons zinvol u vanuit onze organisatie te informeren. In de media is aandacht besteed aan het punt dat de heer Goedbloed een betaalde functie binnen de Supportersvereniging Ajax vervulde. Tevens zou hij gelden hebben ontvangen voor zijn aanwezigheid bij feesten en er een privé-chauffeur op na houden. Het bovenstaande is juist. Hoe is dit ontstaan? Peter Goedbloed rechtvaardigt dit alles door te stellen dat zijn functie dermate zwaar was dat dit een logisch gevolg was. Wij erkennen dat Peter Goedbloed zich gedurende langere tijd enorm heeft ingezet voor de vereniging. Hij heeft echter, op het punt dat dit werk te veel tijd ging vragen, niet de keuze gemaakt om het werk te verdelen of in de organisatie onder te brengen, maar te veel zaken naar zich toegehaald. De betalingen die aan hem verricht zijn, hadden door het bestuur en de ledenraad goedgekeurd moeten worden Het hebben van betaalde bestuursfuncties in een vereniging is een zaak die zoveel met zich meebrengt dat daar een gedegen, breed gedragen bestuursbesluit aan ten grondslag moet liggen. Inmiddels hebben wij als Supportersvereniging Ajax besloten aangifte te doen van deze zaak. Het is aan anderen om te oordelen wat er verder in deze zaak moet gebeuren. Vanzelfsprekend zetten wij opnieuw de schouders onder een in onze ogen fantastische supportersvereniging. U wordt door ons zoveel mogelijk op de hoogte gehouden van de toekomstige ontwikkelingen. Tot slot spreken wij de hoop uit dat deze zaak voor elke betrokkene een beperkte schade zal achterlaten. Namens bestuur en organisatie, Jan van Vugt Martin van Straaten, interim manager Inside News

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 19