De eerste seizoenhelft mag dan voor Peter Hoekstra redelijk goed zijn verlopen, het begin was erg verwar rend. De held van dit verhaal kende een goede voor bereiding, maar startte in de Supercupwedstrijd te gen PSV op een voor een rasaanvaller merkwaardige plek: linksback. „Het was meer linkshalf", probeert Hoekstra de pijn te verzachten. „Maar omdat we geen linksback hadden, weetje datje af en toe links achter komt te staan. Dat was voor mij ook wennen, hoor. Alleen als je veel in de aanval bent, maakt het niet veel uit. Als we onder druk komen te staan is het veel lastiger. Ik lean niet zo goed op buitenspel spelen en zo. Tegen PSV ging het best goed eigenlijk, maar we verloren wel." Het bleek typerend voor Ajax en Peter Hoekstra. Het elftal kwakkelde, maar Hoekstra haalde meestal voldoendes. Als hij mee mocht doen, tenminste. Want in het begin van het seizoen gaf Morten Olsen de voorkeur aan Giorgi Kinkladze. Net zoals Olsen het vorig seizoen Michael Laudrup verkoos boven Hoekstra. Het lijkt Hoekstra niet vaak te lukken om langdurig het vertrouwen van een trainer te krijgen. Volgens Hoekstra ligt dat ook aan de blessures die hij „op de verkeerde momenten" in zijn loopbaan heeft opgelopen: „Toen ik begin 1996 bij Ajax begon, had ik meteen een basisplaats. Daarna raakte ik gebles seerd en dan is het moeilijk terugkomen. Bovendien was Laudrup natuurlijk niet zomaar een speler." Niet nadenken In zijn PSV-tijd werd Hoekstra óók als een jo-jo ge bruikt. „Er kwamen steeds nieuwe trainers en dan moest ik wéér op de bank beginnen. Alleen in het sei zoen 1995-1996, toen ik halverwege naar Ajax kwam, heb ik een heel seizoen in de basis gestaan. Meteen kwam dan ook het Nederlands elftal. Ik denk niet dat mijn manier van spelen invloed heeft op de keuzes van de trainers. Ik ben weliswaar één van de weinige echte linksbuitens en niet veel clubs spelen nog met buitenspelers, maar als ik gewoon fit blijf, speel ik vast in het elftal." De 25-jarige Hoekstra speeltveel op intuïtie. „Ik moet niet teveel nadenken in het veld. In slechte pe riodes twijfel je of je wel of niet je tegenstander pas seert. Dan gaat het juist fout. Vorig seizoen was ik ei genlijk teveel met voetbal bezig, wilde me forceren. Ik moet juist lekker vrij kunnen voetballen. Gelukkig heb ik een heerlijke vakantie gehad. Even geen voet bal. Dat heb ik soms nodig. En nu gaat het dit sei zoen vrij aardig. Wat het leuke aan linksbuiten spelen is? Als het lekker gaat, is het leuk om te zien voor het publiek. Lekker je man voorbij gaan. Als dat goed gaat, heb je een heerlijk gevoel." Opkijken tegen Ajax Met 1, 93 meter is Hoekstra lang, zeker voor het type speler dat hij is. Hoekstra: „Dat klopt. Ik moet altijd Tekst: Marcelle van Hoof

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 7