column Vlieg binnen bij Tracks op Schiphol i TRACKS DEAJAX-IDEtfTlTEIT SPORTS Topsporters kunnen nu beter presteren én geld besparen. tribex MULTITRONICS Piet Keizer American Sports Nutrition brengt uitsluitend voedings-supplementen op de morkt, die een weten schappelijk bewezen effect hebben op de lichame lijke prestaties van topsporters. Kijk bijvoorbeeld naar TRIBEX voor sporters ouder dan 28 jaar. Dit product brengt de spiergroei, vet- verbranding en geslachtsdrift weer op de oude hoogte. Bekende spierversterkers zoals creatine en HMB worden nu betaalbaar voor iedereen. En vet- blokkers en vetverbranders halen het vet van je dijen en buik af. Lees de verpakkingen, en vergelijk zelf. Power Creatine 100 g maandverpakking - voor 15% meer spierkracht39,95 TRIBEX 250 mg x 60 - verjonging voor 28-plussers49,95 Sporters Chroom - 600 meg x 60 voor duursporters29,95 Super Slim Vetfiltertjes - halen het vet uit je voeding24,95 Extra Sterk HAAB 250 mg x 60 - lichaamseigen spiergroei-stimulant24,95 Aerobic Vetverbranders - voor vastzittende vet op dijen en buik24,95 Dieet Chroom 200 meg x 60 - voor optimale vetverbranding22,- Perfect Abs - voor 'geblokte' buikspieren39,95 Deze producten zijn sinds kort overal in Nederland verkrijgbaar bij grotere (DA-) drogisterijen, reformzaken, filialen van De Tuinen, en V&D. Bel voor meer informatie: 020-435 00 00. 7 dagen per week geopend. Van 7.00-22.00 uur Stationshal Schiphol. Telefoon 020-6535063. De storm van woede en onbegrip over zoveel buitenland se spelers zal nog wel even blijven loeien. Evenals de verontwaardiging over de minieme kansen die de in Ne derland opgeleide jeugd in de afgelopen jaren heeft ge kregen. De vervreemding bij clubs en zeker bij Ajax slaat toe. Het geldt voor vrijwel alle teams die voor meer dan de helft uit buitenlandse spelers bestaan. Het vele geld en de verplichte dure contracten zorgen er al voor dat die spelers ook regelmatig in de basis starten en ook gewisseld worden. Vooral deze - soms exotische - aanvallers vormen een veel te groot deel in de KPN-Telecompetitie. PSV en Ajax moeten het vaandel hoog houden in de Champions League en zijn hun concurrenten op het Europese topniveau gevolgd. Zij zoeken naar een selectie van internationale allure. De resultaten zijn de laatste jaren niet hoopgevend, de overmacht in de competitie verhulde de ware krachten. Meedogenloos hebben dit seizoen clubs als Fortuna Sittard, Sparta en Willem II de kwetsbaarheid van de twee voormalige grootmachten blootgelegd. Bij Ajax ebben, met het voor de deur staande afscheid van Frank, Ronald en Danny - en wie volgt er? - de laatste emoties weg en blijven de gastspelers over. Ik vind het mooi als die buitenlanders het een eer vinden om bij zo'n grote club te mogen spelen. Natuurlijk spelen zij voor de club en hebben zij moeite om het systeem te leren spelen als zij pas komen. In praktijk zijn er echter teveel die het systeem het systeem laten en alléén met hun klasse hun bijdrage leveren. Zij vinden hun persoonlijke prestaties belangrijk en botsen zo met de ploegtactiek. Jari Litmanen is nog één van de buiten landse spelers die zich volledig in dienst van zijn team heeft gesteld, maar ik kan mij heel goed voorstellen dat hij zich eenzaam gaat voelen en naar Engeland vertrekt. Het Ajax-systeem bewaken lijkt steeds meer op een utopie. Jeugd krijgt tegenwoordig pas een kans wanneer de clubs geen geld hebben om topspelers of versterkingen aan te kopen. Olsen - wie kan hem dat kwalijk nemen? - heeft de voorkeur gegeven aan directe versterkingen en resultaten, want daar wordt hij tenslotte op beoordeeld. Louis van Gaal heeft weliswaar jeugd in de selectie opgenomen, maar ook hij deed aankopen toen er weer geld beschikbaar was. En momenteel is Van Gaal in Barcelona natuurlijk helemaal de internationale kampioen van de transfers. Ik zal het huidige lijstje van voetbaizigeuners bij Ajax even opnoemen. Wamberto Sousa Campos, Gerald Sibon, Benedict 'Benni' McCarthy, Jesper Gronkjaer, Shota Arveladze, Andrzej Rudy, Georgi Kinkladze, Dean Gorré, Dani, Ole Tobiasen, Tom Sier, Sunday Oliseh, en Mariano Juan zijn allen tot ver in de volgende eeuw aan Ajax verbonden. Slechts het contract van Rudy loopt eind dit seizoen af. Deze zigeuners zijn de opvolgers geworden van de ex- Ajacieden Overmars, Reiziger, Davids, Bogarde, Kluivert en onze Nigerianen Finidi en Kanu. Een klein regiment jeugdspelers is afgedankt en met stille trom naar het buiten land zijn vertrokken. Kiki Musampa is momenteel de enige die succesvol is met zijn club Bordeaux. Dat Ajax geen uitzondering is, bewijzen momenteel bijna alle Europese topclubs die worstelen om zich te handhaven of weer aan de top te komen. Continuïteit in spelers groep en technische staf is en blijft een eis in het profvoetbal, hoeveel geld dat ook vereist. Dat kan alléén nog door een sterk beleid te voeren, met mannen die vrienden van de bal en de kleedkamer zijn geweest. De fans houden van hun club, maar ook zij hebben behoefte aan favorieten op langere termijn en niet voor een paar jaar. De leiding van Ajax zal zich dat, anderhalf jaar na Van Gaal, goed moeten realiseren, als het niet al gedaan is. Overstappen, wachten of shoppen op Schiphol? Ga dan vliegensvlug naar Tracks. Die exclusieve Multitronics Store op Schiphol Plaza, waar je 7 dagen per week terecht kunt voor video films, personal audio, CD's, DVD, CD- ROM's, cassettes, games en ga zo maar door. Bovendien kun je bij Tracks Multitronics ook kaarten kopen voor theatervoorstellingen in binnen- en buitenland, popconcerten en KPN Telecompetitie wedstrijden. Kortom: ben je op Schiphol, dan ga je naar Tracks!

Ajax Life (vanaf 1994) | 1998 | | pagina 53